Kill Me Heal Me

images (1)

Kore’ de bu yıl psikolojik hastalıklarla alakalı dizi furyası başladı ve bu da benim gibi psikoloji meraklıları için harika bir haber. Çok sevdiğim That’s ok, İt’s Love dan sonra Kill Me Heal Me beni tam anlamıyla can evimden vurdu. Kesinlikle bu yılın dizisi olabileceğini düşünüyorum, muhtemelen başrol de oynayan Ji Sung’a da bol bol ödül kazandırabilir.

chadohyun

Köpek Yavrusu Bakışlı Cha Do-Hyun

Başroldeki Ji Sung’ı daha önce Protect the Boss’ta seyretmiş ve hayran kalmıştım. Bu film ondan çok daha iyi. Hwang Jung Eum’la daha önce gene çift olarak Secret Love dizisinde oynamışlar ama ben o diziyi dram ağırlıkta olduğu için seyretmemiştim

images (2)

Üvey kızkardeşine sırılsıklam aşık abi Oh Ri On

Diziyi dün akşam bitirdim. O kadar fazla duygu yoğunluğum vardı ki,etkilerini atmak için kendime biraz zaman tanımak istedim. Halen dizinin etkisinden kurtulduğumu söyleyemem. Muhtemelen hayatlarımızdaki benzer yanları gördüğüm için beni bu kadar etkiledi.

karanlık

Heykel gibi Maşallah 🙂

Dizinin konusuna gelecek olursak; yine Kore’nin en büyük ailelerinden See Jin Group’un Amerika’da yaşayan veliahtı Cha Do Hyun çoklu kişilik bozukluğu hastasıdır. 21 yıl önce 7 yaşında yaşadığı olaylar ve travmalar nedeniyle ruhu parçalara ayrılmış ve birbirinden farklı 7 kişilik ortaya çıkmıştır. Cha Do Hyun hastalığını ailesinden saklamak için Amerika’da yaşamakta ve tedavi görmektedir. Ancak karakterlerinden asi ve tehlikeli olan Shin Se Gi, See jin Group’u ele geçirmek için Kore’ye döner.

shinsegi

Adamım Shin Se Gi yıkılıyoooo 🙂

Dizi boyunca Ji Sung’tan oyunculuk şaheseri izlemeye hazır olun. Bünyesinde barındırdığı kişiliklerden aktif olan 4 kişiliğin her birinde ayrı karakterler, ayrı bir ses ve konuşma tarzı, sanki 4 farklı karakter izliyormuşsunuz gibi oluyor.

Biraz canlandırdığı karakterlerden bahsetmek gerekirse; esasında bünyesinde 7 kişilik olmasına rağmen aktifte sürekli 4 tanesini görüyorsunuz. Ana kişilik Cha Do-Hyun eğitimli,terbiyeli,dünyalar tatlısı ve köpek yavrusu gülüşlü geçmişi travmalarla dolu, ruhu parçalara ayrılmış, sürekli diğer kişiliklerin yol açtığı sorunları düzeltmeye çalışan biri.

yosub

İntihara meyilli kişilik Ahn Yo Sub

Ahn Yo Sub 16-17 yaşlarında, dahilik derecesinde zeki,felsefik ama intihara meyilli bir kişilik. Ne zaman ortaya çıksa kendini ve tüm kişilikleri öldürmeye çalışıyor.

perrypark2

Bombacı çatlak Peery Park

Perry Park favorilerimden, serseri ruhlu,bomba yapım uzmanı,en büyük hayali bir tekne almak olan,bira ve tavuk düşkünü,eğlenceli kişilik.

yona

Ay ben onu yerim tavşan 🙂

Ahn Yo Na, dizinin en komik bölümlerini oluşturan kişilik, çünkü o 17 yaşında k-pop delisi bir genç kız. Bir insan bu kadar tatlı kadın rolü yapabilir mi? Sen 38 yaşında adamsın 17 yaşında genç kızlık bu kadar nasıl yakışabilir? O pembe tüylü tavşanlı pijama takımı içinde inanılmaz sempatik.

images (3)

Ve hastası olduğum kişilik; ruhun en yaralı parçası, o bir asi ruhlu serseri, o bir çocuk ruhlu maço, o kıyafeti ve endamıyla bir karizma,bakışlarıyla insanın yüreğine işleyen kazanova, aynı zamanda da harika bir dövüşçü Shin Se Gİ…

ku

Tüm o kore dizisindeki yanıtsız sorular,sona doğru bulmacaya dönüşen konuları falan unutun.Tüm bu kişiliklerin Cha Do Hyun’un ruhunun hangi parçalarını gösterdiğini,nasıl ortaya çıktıklarını,en hüzünlü olan vedalarını görünce kafanızda herhangi bir soru işareti kalmayacak.

lkh

Ülkenin en zengin ailelerinden biri, evlilik dışı bir ilişki,sürekli dayak yiyen istismar edilen bir çocuk,onu kurtarmak isteyen resmi çocuk, büyük bir aile faciası,yolları bir yangınla ayrılan bu iki çocuk yıllar sonra bir araya gelir, evet ama biri ruhu parçalanmış Cha do Hyun diğeri geçmişini hatırlamayan evlatlık verilen psikiyatrist kızımız Oh Ri Jin…

Her iki çocuk da geçmişi hatırlamadığı için yıllar sonra karşılaştıklarında birbirlerini tanıyamaz, kızı tanıyan tek kişi,kişiliklerden Shin Se Gi…

çmjl

Bir de başroldeki kızın abisi var Oh Ri On,ilk başta sinir olmuştum hareketlerine falan ama sonra çok sevdim.özellikle de kardeşi için yaptıkları beni benden aldı, hele de üvey kardeşine sırılsıklam aşıkken.

Onun acıları,aşık olduğu kıza iyi bir abi olmaya çalışması beni çok ağlattı.

Ay ben bu dizide çok ağladım ya, hayır hayır bayıltan bir dram dizisi değil, ama beni çok fazla etkiledi. Özellikle son 4 bölümde, hani o koreli kızlar ağlar ya böğüre böğüre, aynen öyle oldum.

image dae

Tek sevmediğim detay sonunda dizide sürekli bahsedilen o genel kurul toplantısının es geçmesiydi,oysaki ben Cha do-Hyun’dan karizmanın dibine vuracak bir esme gürleme durumu bekliyordum. Kore dizi sonlarına alıştık artık ne diyelim ama şu var ki diğerleri gibi değil en azından bütün sorularınızı cevaplayan bir sonla karşı karşıyasınız.

Daha ne yazabilirim bilmiyorum,çok fazla ayrıntı ile dizinin tadını kaçırmak istemiyorum. İzleyin ve harika diziler listenizin en başına bir çentik atın.

Aşağıda dizi ve kişilikler hakkında bir tanıtım videosu var. İyi seyirler…

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kill Me Heal Me için 3 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

  2. zeyno der ki:

    Bu adam için çarpışırım seninle 🙂

Yorum Yapın