Kalıcı Makyaj ile Kaş Kontürü

Ben her zaman şöyle simsiyah, gür kaşlı kızlara özenmişimdir. Tamam, belki uğraşması zor ama bir yandan da alınmış düzgün kaşlar kadar insanın yüzüne güzel bir hava katan, bakışlarını anlamlandırabilen bir şey yok. Ben açık tenli ve açık kumral bir kız olduğumdan kıldan tüyden yana fakirim biraz. Hee, bu iyi bir şey ama kötü yanı benim kaşım da yok. İki sıra sarı tüy, bildiğin Adile Naşit gibi dolaşıyorum ortada. Bir de insanlar “Kaşlarını çok incelttirmişsin biraz kalınlaştırsana” dediklerinde fitil oluyorum. Ben kaşlarımı aldırmıyorum benim kaşım bu kadar…

Kaşlarımın orjinal halini bloğumun tepesindeki resmimde de görebilirsiniz.

Optimized-20140716_083021

Burada günlük halim var. Kendi kaşlarım, sürekli makyaj kalemiyle boyuyordum.

Neyse ki artık benim gibiler için kurtarıcı olan kalıcı makyaj uygulaması çıktı da bu sorunu çözdük. Evet kaşlarıma kalıcı makyaj yaptırdım. Bu yazıyı da bu konudaki tecrübelerimi sizinle paylaşmak için yazıyorum. Kaşlarım çok seyrek ve düşük olduğundan tamamen yeniden şekillendirildi. Ayrıca boyu da çok uzundu. İş arkadaşım Hasibe’nin dediğine göre yüzüme hüzünlü bir hava katıyormuş.

Optimized-20150125_172213-1

Maalesef bizim evde ışıklandırma loş olduğundan resimler böyle çıkıyor 🙂

Neyse zor bir karardı beğenecek miyim ? Beğenmeyecek miyim ? Kullanabilecek miyim ? Kafamda tonla soru ile gittim. Önce bildiğiniz kalemle şekil çiziyor. Bende pek çok şekil denedik.  Şu herkesin yaptırdığı kalın ve kavissiz düz kaş şeklini bile yaptı. Ama bana gitmedi. Kalın kaşla dişi Recep İvedik’e dönüşüyorum. Yüz hatlarımda ince olduğundan dolayı gene ince bir kaş çizdi,boyunu kısalttı ve kaşlarımı kaldırdı biraz.

Kaşlarımı, açık tenli olduğumdan, saçlarım siyah olmasına rağmen yüzümde çok patlamasın diye koyu kahverengi yaptırdım. Zaten ilk anda çok fazla koyu duruyor. İnanılmaz dikkat çekiyor. O birkaç günü atlatmak zor tabi. Paranoyak oluyorsunuz. “Bu adam bana mı bakıyor,kaşlarıma mı güldüler, kadına bak bana bakıp telde konuşuyor kesin kaşlarımdan bahsediyor,ay şaptım şeker oldum, g..tüme benzedim valla” şeklinde bir süreç geçiriyorsunuz.

Optimized-20150126_193232-1

Gözlerinizin alışması, insanların o kabuk bağlamış halinize verdiği tepkiye bakarak hayalkırıklığına uğramayın. Bende çok panik oldum ama kabuklar atınca altında çıkan kaş şimdi hoşuma gitmeye başladı.

Yapıldıktan 3 hafta sonra rötuş için çağırdı. Üzerinden tekrar geçecek, tutmayan yerlere yapacak, bu arada ben rengini bir ton daha koyultmayı düşünüyorum. O zamanki hallerini de tekrar sizinle paylaşırım. Kalıcılığı kişinin tenine göre değişiyormuş. Kiminde 1 yıl, kiminde 2 yıl. Yazın yaptırmamak gerekiyor bu iş için en doğru mevsim kış. Ben kaşlarımla ilgili tüm gelişmeleri sizlerle ilerleyen aylarda paylaşırım. Ama şu an sonuçtan memnunum, bakalım 8 şubattan sonra nasıl olacak.

Evet sizce nasıl olmuşum 🙂

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kalıcı Makyaj ile Kaş Kontürü için 12 cevap

 1. Fahriye der ki:

  Kaçlarınız kötü değilmiş esasında ama son hali daha iyi tabi

 2. Ezelay der ki:

  Sanki daha koyu olsa daha iyi olurdu

 3. Feraye der ki:

  Ben de yaptırmak istiyorum ya, nerede ve kaça yaptırdınız acaba?

  • saremy der ki:

   Canım ben ve arkadaşlarım annemizin arkadaşı olan ve yıllardır tanıdığımız bir kuaföre yaptırdık. Dolayısı ile komşu indirimi aldık baya. Piyasadaki rakamın yarısına yaptırdık. Ama ciddi düşünüyorsan kuaförün bilgilerini paylaşabilirim.Özelden mail at bana olur mu karar verip.

 4. Hasibe der ki:

  Kaşlar bir harika oldu dostum 🙂 ama ilk geldiğin gün aman Allahım böylemi kalacak diye sol tarafıma dönmeye korktum biraz açıkcası :)))) ama kabuklarını atınca çok güzel oldu …

  • saremy der ki:

   Hasibeee içini döktün sonunda. Bazi insanlar konusarak degil yazarak kendilerini daha iyi ifade edermis.Bundan sonra insanlar buradan “Hasibe nasil olmusum bugün “yazilarini okurlar.

 5. Geri izleme: Eos Kaş ve Kirpik Serumu | Kendimi Seçtim Ben

 6. Geri izleme: Murat Türkel – Kaş Tasarım Rezaleti | Kendimi Seçtim Ben

 7. Kaş Kontürü der ki:

  gayet güzel olmuş, kalıcılık nasıldı memnunmusunuz?

  • saremy der ki:

   Bu 2015 te yapılmış olan kaşım, şu anda son çıkan yöntemlerle yenisini yaptıracağım.Bende 2 sene kaldı ama tamamen yok olmuyor bu sıralar lazerle silme yaptırıyorum

Yorum Yapın