John Green – Aynı Yıldızın Altında

20140907_214658

Şimdi size anlatacağım kitap aslında bir lise kitabı gibi.Ben Milliyet gazetesinde tavsiye edilen kitaplar arasında ismini gördüğüm ve henüz okumadığım için siparişini verdim.Kitap Yurdu fiyatı 19,60 tl, 317 sayfa ve güzel bir cildi var.

Kitapta 17 yaşında kanser hastası ve ölümü bekleyen bir kız, onun kendisi gibi kanser hastası erkek arkadaşı ve en iyi ortak arkadaşları olan kanserden dolayı gözleri alınmış İsaac’ın hikayesi.

20140907_214742

Kitapta gencecik çocukların ölümcül hastalığından ve ailelerinin yaşadıklarından bahsedildiği için ister istemez etkileniyorsunuz, çok yalın bir dille yazılmış,sizi hemen içine alıveriyor. O çocukların yürek burkan hikayelerini okurken aslında ne kadar şanslı olduğumuzun farkına varıyoruz.Sadece bunun için bile herkes okumalı bu kitabı. Farkındalıklarımızı artırmak, sahip olduklarımıza şükredebilmek için.

Ölümün aslında ne kadar yakınımızda olduğunu anlatıyor kitap, kimilerinin bu muhteşem dünya da geçirilecek daha az zamanı olduğunu gösteriyor.İçim ezildi kitabı okurken onlar için bir şeyler yapmak istedim. Ama sorun şu ki onlar için hiç kimse bir şey yapamıyor.Ölümü beklemek bir insanın başına gelebilecek en korkunç şey olmalı…

20140907_214752

Kitap arkasına geçelim:

“On altı yaşındaki kanser hastası Hazel Grace’in birkaç yıl daha yaşamasını garanti eden tıp mucizesine rağmen hastalığı ölümcüldür ve konulan teşhisle birlikte yıldızlar, öyküsünğ son bölümünü çoktan kaleme almıştır.

Fakat Augustus Waters isimli, yakışıklı bir sürpriz karakter, kanserli çocuklar için destek grubunda boy gösterince Hazel’in hayatı bambaşka bir yöne sapar ve bu zeki çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü yeniden yazılır.”

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın