İncir Reçeli 2

images (8)

Bugün “İncir Reçeli 2 ” yi izledim.

Ne diyebilirim ki, ben Türk filmlerini izlemem,en son Issız Adam ile Babam ve Oğlum’da kalmıştım sanırım. İncir Reçeli’ni izlememiştim. Daha sonra evde televizyonda izledim ve ne çok şey kaçırmışım diye düşünmüştüm. Bugün ikinciyi izledim,devam filmleri normalde çok kötü olur ama bu filmde öyle olmadı.İlkini aratmadı.

images (7)

Başrolde Halil Sezai yine çok iyi bir iş çıkarmış.İlk filmde kaybettiği aşkı Duygu’nun yasını tutarken görüyoruz onu.Sadece onun hatıralarıyla dünyaya ve insanlara hiç dokunmadan yaşıyor. Her akşam çalıştığı barda sevgilisine şarkılar söyleyip ölümüne sarhoş oluyor Kendi tabiriyle o artık hiçkimse…

Yalnızlığında,dipsiz çukurunda kendini yok etmeye çalışırken yine kendisi gibi bir yaralı yürekle karşılaşır. Sevdiğini kaybetmiş ama hayata tutunmaya çalışan serseri ruhlu İzci.

images (10)

İzci Güzel sanatlar mezunu gündüzleri atölyesinde dövmecilik yapıyor ama sadece hikayesi olanlara. Hikayesi olmayan hiç kimseye dövme yapmıyor. Belki de kendi umudunu o hikayelerde buluyor.

images (9)

Filmde çok fazla bahsetmek istemiyorum. Bence mutlaka izlemelisiniz. Müzikler mükemmel, oyunculuklar harika, hikaye herkesin yüreğinin yaralı tarafına hitap ediyor. Gerçekten keyif aldım.

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın