I Hear Your Voice

images (2)

      I Hear Your Voice farklı konusu ve farklı karakterleriyle çiçekli böcekli klasik Kore dizilerinin yanında çok farklı bir yere oturdu benim gözümde. Ben eğleneceğim,  güleceğim dizileri genelde tercih ediyorum ancak sevgili arkadaşım Makbuş bu dizi konusunda çok ısrarcı olunca başlayayım bari dedim. Karakter yapısı itibariyle çok kolay etkilendiğim, salya sümük ağladığım ve her seyrettiğim acıyı bizzat yaşadığım için genelde dram öğeler içeren dizileri tercih etmiyorum.

images (4)

     Dizi de başlıca 5 karakter var. Başrolde ki kızımız Jang Hye Sung ( Lee Bo Young) sivri dilli, ukala, kendini beğenmiş, huysuz bir kadın karakter. 10 yıl önce bir mahkeme de kötü adama karşı şahitlik yaparak büyük bir risk alıyor ve bütün hayatını kötü adamın intikamından korkarak tehlike altında yaşıyor. Aynı zamanda masumların hakkını savunan bir kamu avukatı ama bunu idealistlikten değil para için yapıyor.

images (6)

      Başrolde her Kore dizisinde olduğu gibi 2 erkek oyuncumuz var ki dizi oyunca kızın hangisini seçeceğini merak edip duruyorsunuz. Bunlardan biri Park Soo Ha (Lee Jong Suk) başroldeki bayan avukatımızın 10 yıl önce şahitlik yaptığı mahkemede kötü adamın babasını öldürdüğü çocuktur ve kötü adam bizim bayan avukatın şahitliğiyle hapse atıldığı için ona minnet duymaktadır. Ve kendisine onu koruma sözü vermiştir. Aradan geçen 10 yılda verdiği sözü tutabilmek için sürekli Avukat jang’ı aramış ve bu süreçte ona aşık olmuştur. Avukat Cha, yani bizim Secret Garden’in sevgili Oska’sı Korenin meşhur estetik ameliyatlarıyla 10 yıl gençleşmiş haliyle karşımızda ve eski polis yeni avukat mükemmel insan, iyilik meleği bir adamı canlandırıyor.

sbs-bts

      Dizi de en çok hoşuma giden sahnelerden biri de kötü adam Min Joon Guk Avukat Jang’ın annesini öldürüp kendisini savunması için de avukat Cha’yı seçmesi ve işte Avukat Cha’nın burada büyük bir ikilemde kalmasıydı. Hoşlandığı kadının annesini öldüren Min Joon Guk’un masum olduğunu söyleyip onu savunacak mıdır, yoksa mesleğine ihanet edip bu davayı red mi edecektir.  Bir katili savunur ve mesleğinde iyi olduğu için katilin serbest kalmasını ve Avukat Jang’ın tekrar peşine düşmesine neden olur. Bunu fark ettiğinde iş işten geçmiş olur ama bizim avukat hayatının dersini alır, müvekkillerin her söylediği doğru değildir ve onlara körü körüne inanmak incitir.

images (9)

     Bir de bizim avukat Cha’ya büyük bir hukuk bürosundan avukatlık teklifi gelir 14. Bölümde. Teklifi yapan kişiyi fark ettiniz mi? A Gentleman   Dignity’nin platonik aşığı avukat Yoon… Ve bizim Bay Cha ile olan iş yemeği bittiğinde onu arayan eşi Meahri ile yaptığı telefon konuşmasını fark ettiniz mi? Dizinin yönetmeni iki dizi arasında böyle bir köprü kurarak bence hoş bir jest yapmış.

images (8)

Ne olmuş yani kadın büyükse..

      Bir de dizinin ortasına kadar Avukat Jang’ın kendine Bay Cha’yı sevgili olarak seçeceğini sanırken bize ters köşe yapıp 19 yaşındaki bir lise öğrencisini seçmesine de bayıldım. Klişeleri yıkan her şeyi severim sonuçta. Ayrıca Soo Ha dizi boyunca çok tatlıydı insanların düşüncelerini okuyabilme yeteneği, büyümüş de küçülmüş erken olgunlaşmış adam tavırları, anlayışı ve kocaman masum bakışlarıyla dayanılmazdı gerçekten.

images (5)

      Ve dizinin verdiği en büyük mesaj bence hayatta yapmış olduğumuz seçimlerin bizi nelere götürdüğüydü.  Kötü adamımız Soo Ha’mızı dizi boyunca kendisi gibi bir canavara dönüştürmeye çalıştı ama çok şükür ki başarılı olamadı. Kötü adama karşı bir sempati de geliştirdim aslında aynı şeyleri yaşasaydım benim de aynı kişi olma ihtimalim yüksekti bence çünkü.

images (7)

    Bunu da dizi de bir tek Avukat Cha anladı zaten. Son bölümde dedi ki “Min Joon Guk ile Park Soo Ha arasında ki fark nedir biliyor musun? Min Joon Guk’un bu hayatta kimsesinin olmamasıydı Oysaki Park Soo Ha’nın onun için endişelenen ve koruması gereken bir Avukat Jang’ı vardı”

vo-je1-590

      İzleyin, izlettirin derim pişman olmazsınız hatta arşivinizde en üst sıralarda yerini alacak bir dizi olduğunu da garanti edebilirim.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

I Hear Your Voice için 3 cevap

  1. makbile der ki:

    hehehe 🙂 sayende meşhur oluyorumm 🙂 kore dizi gurusu oldum çıktım sonunda 🙂

  2. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın