Hyde, Jekyll and Me

wewa6

En sevdiğim diziler psikolojik hastalıklarla ilgili olanlar. Kill Me Hill Me ve That’s ok, İt’s Love bu yüzden hep favorilerim olarak kalacak. Hyde, Jekyll and Me dizisi onlar kadar olmasa da sevdiğim konu ve Hyun Bin olunca izlemeden geçmek olmaz diye düşündüm.

hji1

Dizinin ilk birkaç bölümünde çok sıkıldım. Ne olduğunu anlamaya çalıştım. Bence senaryo da bir kafa karışıklığı vardı. Biraz psikolojik, biraz romantik, içine sirk katalım renkli olsun, biraz da gerilim ohh tamamdır.Hyun Bin Secret Garden ile beklentileri o kadar yükseltti ki bu diziyle dönmek olmadı bence.

hyde1

Konusuna gelirsek; Goo Seo Jin(Hyun Bin) Wonderland şirketinin varisidir. Küçük yaşta yaşadığı talihsiz bir kaçırma olayı sonucunda travma geçirmiş ve çoklu kişilik bozukluğu hastalığına yakalanmıştır. Yıllar boyunca terapisti Dr. Kang ile birlite hastalığı yenmek için çalışıp durmaktadır. Heyecanlanmaması ve tehlikeyle karşılaşmaması, korkmaması gerektiği için bütün hayatını iş ve evi arasında geçirmektedir. Hiç arkadaşı ve sosyal etkinliği yoktur.Müzik dinlemez, film izlemez, eğlenceye gitmez, evi dışında sadece terapiste gider.

Bu arada o terapiste de çok gıcığım. Kadın dizi boyunca mal mal bakmak dışında hiçbir şey yapmadı.

Hyde5

Jang Na Ra (Han Ji Min) Wonderland’ın sirkinde doğup büyümüş sonra da eğitim için Abd’ye gitmiş biz kızdır. Babasının ölümünden sonra Kore’ye dönüp sirkin başına geçer. Kore’ye dönüp sirke geldiği ilk gün kafesten kaçan bir gorille burun buruna gelir ve onu sakinleştirip olayları yatıştır. Ancak bu karmaşa 5 yıldır hastalığını kontrol eden Goo Seo Jin için kontrolden çıkar ve diğer kişiliği Robin ortaya çıkar.

tumblr_inline_njnvzrRiKh1sd3xh3

Robin, kişiliği gereği sürekli insanları kurtarır. Güleryüzlü, eğlenceli, sıcak bir karakterdir. Bu dizide farklı olarak iki karakterin birbirleriyle iletişim kurma tarzları ve 24 saati iki dilime ayırıp paylaşmaları çok değişik geldi bana. Bence hiç iyileşmeden hep öyle yaşayabilirlerdi. Gündüz Wonderland’ın soğuk ve kibirli saçı yandan ayrılmış ceosu Goo Seo Jin, akşam çok ünlü bir çizgi roman yazarı, saçları önüne dökülen ve sürekli gülümseyen Robin. Goo Seo Jin araba kullanamıyor, Robin kullanabiliyor.

020301-e1422922656111

Oyunculuğa gelince çoğu kişinin kıyamadığı için laf söyleyemediğini düşündüğüm benim de o kocaman gamzesine hayranlık duyduğum Hyun Bin, iki farklı karakteri çok ayrıştıramadı bence.Saçları yandan ayrılmasa bir de gülümsemese kim olduğunu anlayamayacağız.

90006e387c0821e913fcdcee393baae2

Sekreter Kwon

Bu dizi sürekli Kill me Hill Me ile karşılaştırılıyor ya hani. Bence çok anlamsız. Ji Sung orada 7 farklı karakteri canlandırdı.Sadece bakışlarıyla bile o an hangi karaktere büründüğünü anlayabiliyordunuz. Ama Hyun Bin’de ben onu göremedim.

Dizi de bir de Goo Seo Jin çocukken yaşadığı travma da olayı yanlış anlayıp ondan intikam almaya çalışan bir hipnoterapistimiz var. Sung Joon’un canlandırdığı hipnoterapist bir nevi süper kahraman gibiydi.Dizideki bütün herkesi hipnotize edip kendisinin de hatırlamadığı bir olayın intikamını almaya çalıştı.

hyde-jekyll-me-e09-150218-hdtv-h264-720p-limo-vert

Kötü adamımız hipnoterapist

Tek falsosu çok yakışıklı olmasıydı. Allahım neden bu dizilerdeki kötü karakterler bile bu kadar yakışıklı, insan kendinden şüpheleniyor niye hep kötüleri beğeniyorum diye.

b2b390ec26688a001f64c85e94c69efa

Bir de dizi de Hyun Bin’in babasını canlandıran adama gıcık oldum. Bir kaşık suda boğasım vardı. Annesi dizinin başında birkaç sahnede göründü sonra yok oldu ne oldu bilemiyoruz.

hyde6

Han ji Min –ki ondan daha önce bahsetmem gerekirdi- Rooftop Prince’de başrolde oynayan kız. Ben bu kızı çok beğeniyorum. Çok güzel, duru, gülümsemesi,kahkahaları içten, çok güzel ağlıyor ama bu iki uç dışında başka hiçbir duyguyu yansıtamadı bence. Sabit bakışlarla boş boş bakıp durdu dizi boyunca.

hyde-jekyll-me_898829

Yan karakterler de sekreter Bay Kwon vardı. Bu dizilerde ceoların sekreterleri ne tatlı adamlar oluyorlar. Robin’in menajerliğini üstlenen kafe sahibi adam ve onun kızı… Sirk çalışanları…Hepsi birbirinden sempatikti.

Burada azcık duralım. Sirk çalışanlarından biri olup da sonradan Woo Jung ‘u canlandıran Hyeri’ye aşık olan o çocuk nasıl bir tatlılık abidesiydi.  Nasıl bir şeysin sen yavrum yaaa

tumblr_nuromaChnO1rwog7ro4_400

Bir de diziye bir kötü adam yetmiyormuş gibi bir de şirketi ele geçirmeye çalışan kuzeni de koymuşlar. Adam dizi boyunca her yerden çıktı, her şeye karıştı sonunda da kafayı yedi zati.

hyde06-00592

İkinci kötü adam

Dizi ilk bölümlere tahammül edebilirseniz 15.bölüme kadar güzel gidiyor. Bir de aklıma geldi, Üçüncü bir karakter çıkarmaya çalıştılar. Terry…Ama pek bir marifetini göremedik. Hiç tanıyamadan sadece ismini duyduk  gibi bir şey.

Dizi çerezlik, çok büyük beklentiler içine girmezseniz seyredilebilir. Bir de gamzelerin efendisi Hyun Bin var tabi. Hiçbir şey olmasa da o gamze için seyredilir.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Hyde, Jekyll and Me için 2 cevap

  1. Geri izleme: Madame Antoine | Kendimi Seçtim Ben

  2. Geri izleme: 2016 da izlediğim Kore dizilerim | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın