Hello Monster – Remember You

afis

Hello Monster ya da diğer adıyla Remember You 2015 yılının 16 bölüm olarak çekilen polisiye dizisi. Başroller de Reply 1994 dizinden izlediğimiz Seo In Guk ve Fated to Love You dizisinden Jang Na Ra paylaşıyor. Tabi bu kadar değil. Dizimiz bir ünlüler ve yakışıklılar geçidi. Her bir bölümde kime aşık olacağınızı, kime bakacağınızı kestiremiyor ve hepsine birden bakmaya çalışırken gözleriniz şeşi beş oluyor.  

Dizinin konusundan bahsetmek de zor. Çünkü bu dizide başta tanıdığınız sevdiğiniz karakterlerin altından sonunda bambaşka insanlar çıkabiliyor. Spoiler vermeden anlatmak zor olacak ama deneyeceğim.

maxresdefault (1)

D.O. psikopat bir seri katil…

Konu iki çocuğuyla yaşayan adli psikolog yeni bir seri katil vakasıyla uğraşmaktadır. Seri katille yaptığı seanslarda katilin anlattığı çocukluğu ile kendi çocuğu arasında büyük benzerlikler bulur ve korkmaya başlar. Seo In Guk çocukluğundan beri muhteşem bir zekaya sahip yaşından çok olgun bir çocuktur. Anneleri olmadığından kardeşi ve babasının bakımı ile evin tüm işlerini üstlenmiştir. Babası onun normal bir çocuk olması için uğraşsa da Seo In Guk dizideki adıyla Lee Hyun kendi yaşıtlarıyla anlaşamamaktadır. Bir gün babasının işyerinde bir tesadüf sonucu babasının hastası olan seri katille tanışır. Orada ikisi de birbirlerine bir sır verirler. Bu arada seri katil kim biliyor musunuz? Exo’dan D.O.

Bu yılın tüm iyi dizilerinde kendisini göreceğiz galiba. That’s Ok,It’s Love’da da gerçekte olmayan çocuğu canlandırmıştı. Böyle tatlı bir yüzün bir psikopatı canlandırması. Başarılıydı ama korkutmak yerine insanda şefkat uyandırıyor bu yüz.

seo-in-guk

Adam gözlere bayram 🙂

Malum seri katilimiz hapisten kaçar Lee Hyun’un evine gelir babasını öldürüp kardeşini kaçırır. İşte hikayemiz böyle başlar. Lee Hyun’da polis teşkilatında babasının arkadaşı bir bayan tarafından evlat edinilir.

Kardeşlerden biri yani Lee Hyun Amerika’da okur ve suç profil uzmanı olur. Newyork polisine danışmanlık yapar. (Başka ülke olsa şaşarım zaten) Daha sonra Kore’de işlenen seri cinayetlerle ilgili notlar almaya başlar. Katilin kendisi ile haberleştiğini düşünüp Kore’ye döner, bu sefer Kore polisine danışmanlık yapar. Yalnız nasıl danışmanlıksa herkese emir verme yetkisi var,kimse onun söylediği dışında bir şey yapmıyor. Neyse buraları geçelim.

jnr1

Ekibin içerinde aynı seri katilden muzdarip o da babasını kaybetmiş ve çocukluğundan beri bir sapık gibi Lee Hyun’u takip eden Cha Ji An (Jang Na Ra) ile bir ekip olur ve cinayetleri çözmeye çalışırlar.

Lee Hyun cinayetleri bir seri katil tarafından yetiştirilen kardeşi Min’in işlediğini düşünmektedir.Hem Min’i hem de onları bu hale getiren seri katil Lee Joon Ho’yu yakalamak için çalışmaya başlar.

Generated by  IJG JPEG Library

Hepsi birbirinden tatlı 🙂

Bölümler ilerledikçe sizi şaşırtacak. Üstelik pek çok soruyla baş başa bırakacak. Seri katilin ve diğer katillerin hikayelerini duydukça onlara hak vermeye başlayacaksınız.  Kötüleri öldürmek de bir suç mudur? Çocuk istismarcılarını. Ben sonunda sevdim bu katilleri. İnsanı önemli bir konuda düşünmeye zorluyor. Evet ortada vahşice öldürülmüş insanlar var ama eğer o kişiler ölmeseydi,belki de çocukları ölecekti.Şimdi katil çocukları kurtardığı için neden kahraman değil de bir katil. Konu biraz Dexter’a da benziyor bu bağlamda.

Hello_Monster-002

En sevdiğim sahneler de Lee Hyun’un iki katille oturup diğer seri katilleri bulmaya, cinayetleri çözmeye çalıştıkları sahnelerdi.Jang Na Ra’nın izlediğim ilk dizisiydi.Ama çok başarılı buldum. Çok tatlı bir kızdı. Kore dizilerinde başroldeki kızlar genelde hep gıcık davranırlar ya. Jang Na Ra hem bir kadın hem bir polis olarak güçlü ve akıllıydı. Dizide en çok dayağı da o yedi kötü adamlardan.

maxresdefault

Bir de polis ekibindeki o şefe bayıldım ben. Ne duygusal ve naif bir adamdı.Başrol de olduğu bir dizi var mı acaba? Yoksa bile kesinlikle olmalı.

Veee Min, ahhh Min… O nasıl bir surattır öyle. Nasıl bir tatlılık. Adam bütün dünyayı kesse gelip o masum bakışlardan birini yapsa anında affedersin, öyle bir şey.Ben ilk defa seyrediyorum Park Bo Gum’u ama son olmayacak. O masum çocuksu suratıyla o psikopat çocuğu nasıl canlandırdı valla,tebrikler.

tumblr_nsljomnuWn1untowto1_540

Seo In Guk’cığım, ben onu Reply 1994’ te seyrettiğimde daha küçüktü. Çok büyümüş, bütün Koreli aktörler gibi vücut çalışmış. Dehşet bir şey olmuş. O kısık gözleriyle psikopat dahi rolü de ona çok yakıştı. Rahatlıkla bir seri katili de canlandırabilir,sevimli masum çocuğu da,öyle karakteristik bir yüzü var bence.

Neyse çok konuştum ben, sizi dizinin videosuyla baş başa bırakayım.

Ayrıca diziyi izlemeye hemen başlamak için buraya veya buraya tıklayabilirsiniz.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın