Heart to Heart 2015

Heart-to-Heart

Veee 2015 yılının yeni bir dizisini daha bitirmiş bulunuyorum. 16 bölüm olduğu için mi ne, bana çok kısa geldi. Bu yılki psikolojik vakalarla ilgili bir dizi daha. Kill Me Heal Me kadar mükemmel değil ama şu var kiiii…Böyle de yakışıklılık olmaz ki kardeşim, diyebileceğiniz ve konu ne olursa olsun sayesinde izleyebileceğiniz bir abide var başrolde.

Chun Jung Myung : Ben ilk defa bir dizisini seyrettim. 2014 yapımı Reset diye bir dizisi varmış onu da seyredeceğim. 29 Kasım 1980 doğumlu aktörümüz (Benimle yaşıt, canım benim)

127

Bu kadar kusursuz olunabilir mi gerçekten???

 Dizi de zengin bir ailenin ünlü bir psikiyatrist olan oğlunu canlandırıyor. Gemişinde abisinin ölümünden kaynaklı travmaları var. Annesi oğlunu kaybettikten sonra intihar eğilimli psikolojik rahatsızlığı olan bir kadın, babası da eve uğramayan sorumsuz bir adam, bütün aileyi bir araya toplayan tek kişi ise büyükbabası. Başlarda kibirli ve küstah olan doktorumuz sarhoş halde hasta muayene etmekten dolayı hastası tarafından şikayet edilince bütün ününü kaybeder ve düşüşe geçer hatta bir hasta fobisi oluşur. Hastaları dinlemeye başladığında inanılmaz bir çınlamayla birlikte baş ağrıları başlar.

Bu adamın ne inanılmaz ve sempatik bir gülümsemesi var. O kadar sıcak ve tatlıydı ki sevdiğine her şeye rağmen öylesine güzel sahip çıktı ki.Üstelik baya da ödüller almış bir oyuncu, tanımamak ayıp.

indir

2011 KBS Drama Ödülleri: Mükemmellik Ödülü, Erkek Oyuncu, orta metrajlı dizi (Glory Jane)
2006 MBC Drama Ödülleri: PD Özel Ödülü (What’s Up Fox?)
2006 42. Baeksang Sanat Ödülleri: En İyi Yeni Erkek Oyuncu Ödülü (Fashion 70’s)
2005 SBS Drama Ödülleri: En İyi Yeni Erkek Oyuncu Ödülü (Fashion 70’s)
2005 6. Pusan Uluslararası Film Festival Ödülleri: En İyi Yeni Erkek Oyuncu Ödülü(The Aggressives)
2005 26. Mavi Dragon Ödülleri: En İyi Yeni Erkek Oyuncu Ödülü (The Aggressives)

En çok mükemmellik ödülüne takıldım hehehe kriterler ne acaba ?

Bende kendi ödülümü vermek istiyorum. En tatlı gülümseme ödülü…

Choi Kang Hee : Onu daha önce Protect The Boss dizisinde izlemiştim. Çok güzel bir kadın değil belki ama iyi bir oyuncu. Bazı bloglarda okuduğum kadarıyla onu başrole yakıştıramayıp yaşlı bulanlar olmuş. Kıza demediklerini bırakmamışlar. Choi Kang Hee 1977 doğumlu, başrol oyuncudan 3 yaş büyük. Bence kesinlikle yaşını göstermiyor sanki koresever gençlik hiç o yaşlara gelmeyecekmiş gibi asmışlar kızı resmen.

4-16_choi_kang_hee_2

Hem söyler misiniz hep erkekler mi genç kadınlarla takılacak? Biraz da tersini yaşamanın vakti gelmedi mi artık. Hemcinslerimize karşı bu kadar acımasız olmak zorunda mıyız?

Dizi de çocukken yaşadığı bir travma nedeniyle insan içine çıkamayan, dışarı çıkarken motorcu kaskı ile yüzünü saklayan, yüzü sosyal fobisinden dolayı kıpkırmızı olan ve insanlarla konuşamayan bir kızı canlandırıyor. Dünyayla irtibatı olan büyükannesi de ölünce kızımız insan içine çıkmak zorunda kalır ama bunu büyükannesinin kılığına girerek yapabilir. Yaşlı kadın kılığında hizmetçilik yaparak hayatını kazanmaya çalışmaktadır.

7 sene önce evine giren hırsızı yakalayan 2. adamımız Dedektif Jang’a aşıktır. Ancak sosyal anksiyete bozukluğundan dolayı karşısına çıkamadığı için her gün ona yemekler yapıp kapısına bırakarak ilgisini göstermeye çalışmaktadır.

Dedektif Jang’a aşkını ilan edbilmek için tedavi olmak ister ve doktorumuz yakışıklı Ko yi Suk (Chun Jung Myung) ile tanışır.

Lee Jae-Yoon : Dedektif Jang rolünde 1984 doğumlu, 2011 SBS yeni yıldız ödüllü bir oyuncu. Şu ödüllerin isimlerine de hastayım valla. En iyi çıkış yapan dizi oyuncusu gibi bir şey sanırım hehehe…

Heart_To_Heart_4_20

Saçları fönden yanmış gibi :))

Her 2.erkek oyuncu gibi iyilik ötesi, gerçekte yaşaması imkansız, varsa da soyu tükenmiş bir karakter. Her an herkese yardım edebilir, kendinden önce başkalarını düşünür, tek kötü yanı o karar verene kadar develer hendekten atlamış oluyor.

İlk başta nişanlı olmasına rağmen Cha Hong-Do’nun 7 yıldır taşıyıp durduğu yemeklerden etkilenip ondan hoşlanmaya başlıyor. Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer versiyonunun canlı kanıtı. Aklı başına Hong Do ona yemek getirmeyi bırakınca geliyor.

Dedektif Jang, Hong Do’dan hoşlanmaya başladığında Hong-Do çoktan kalbini Ko yi Suk’ a kaptırmıştı bir kere.Sen 7 yıl adamı etkilemek için her gün yemek yapıp taşı, tam geldiğinde git başkasına aşık ol. Kaderin cilvesi mi,senaristin cilvesi mi?

Allahtan bu dizide 2.adamımız yalnız kalmıyor da Ko Yi Suk’un kardeşi ile bir aşk ilişkisine atlıyor.

Ahn So -Hee :  Dizide doktorun kız kardeşini canlandırıyor .1992 doğumlu oyuncumuz Wondergirls üyesiymiş. İlk başlarda çok sinir bozucu olsa da sonra abisi ve Hong-Do için yapıklarını görünce affediyorsunuz çirkefliğini. Üstelik hiç anne sevgisi görmemiş yurtlarda büyümüş bir kız.

images

Dizi bir komedi olarak başlıyor, sonlara doğru drama bağlıyor,gerçi bu konuda suçlayamayız psikolojik hastalıklarla ilgili dizilerde bu sorunlar çocukluk travmalarından oluştuğu için ve sonlara doğru o travmalarla mücadele kısımları olduğu için ortalama herkes kendinden bir şey bulup salya sümük ağlamaya başlıyor.

Ben mutlu soncuyum,dizi beklentimi karşıladı ve güzel bir sonla bitti. O yüzden bende diziden mutlu sonla ayrıldım.Her şeyi bırakın dizi sadece Chun Jung Myung için bile izlenir.

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Heart to Heart 2015 için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın