Hasta Oldummm Bennnn…

images (1)

Balkanlardan gelen yeni virüs dalgası beni fena çarptı.Üstelik kendime hasta olarak hiç alışkın değilim, pek sık hasta olan insanlardan değilim, evimde ağrı kesici bile bulunmaz. Hal böyleyken pazartesi akşamı işten eve geldiğimde boğazlarımda hissettiğim hafif gıdıklanmayı dikkate almadım.Akşam yemeğinden sonra televizyonun karşısına uzandım, yatış o yatış, bir daha kalkamadım.

Önce inanılmaz bir titreme,ateş yaptı.Bütün vücudum ağrımaya başladı.Çenemin zangırdamasını durduramıyordum ki cehennem gibi sıcak olan bir evde yaşıyorum. Ve terleme…

Ben spor salonlarında bile terlemem.Hayatımda bu kadar çok bir daha terleyebileceğimi de zannetmiyorum.saat başı sırılsıklam oluyordum.

images

Tabi sabahında hastaneye gittik. 4 tane seum takıldı. Kan ve idrar tahlilleri yapıldı.Boğazda şiddetli enfeksiyonun yanısıra kanımda çok fazla iltihaplanma olduğunu söyledi doktor. Hatta özel sigortalı bir hasta olarak gelmişken ultrasonumu da çektiler. Ultrason temiz çıktı.

Doktor 3 gün rapor verdi.Evde yattım, tabi akrabalarım bana bakmak için gelip beni yormasaydı daha kısa sürede iyileşebilirdim belki. Evet, nankörlük ediyorum ama iki kuzen,onların 3 ve 6 yaşlarındaki iki çocuğu,kardeşim,teyzem,annem,ve eşlerimizde gelince sanki gün düzenliyormuşum gibi oldu.Bu kalabalıkla ve hasta halimle 2 gün geçirdim, detaylara girmeyeceğim.

Bugün 1 hafta oldu, haftasonu da en yakın arkadaşlarımdan birinin ve kardeşimin nişanlısının doğum günleri vardı,haftasonu onların hediyelerini alıp kutlamalarını yaptık,pek dinlenme fırsatım olmadı ve bugün işyerindeyim.

Kendimi idare eder durumda hissediyorum.Çok iyi hissettiğim söylenemez ama çok kötü de hissetmiyorum,ilaçlarımı kullanmaya devam ediyorum.

Bu süreçte hiç bir şey yapamadım,ne dizi izledim,ne kitap okudum,ne sinemaya gittim. Bloğa yazacak durumda da değildim. Bu yüzden uzun bir ara vermiş oldum.

indir

 Hastalanmadan önce Alkali su ile zayıflamaya çalışıyordum. Hatta enfeksiyonumu bile bu suya bağlayanlar oldu. Hastalanıp boğazlarım da şişince yemeden içmeden kesildim ve 3 kilo verdim. Şimdi de herkes çok süzüldüğümü ve çok çirkinleştiğimi söyledi.

49 kilo olmak bana gitmiyor sanırsam ama kilo alınca da göbeğim çıkıyor. Nedir biz kızların bu dertleri ya? Zayıflasak bir türlü, kilo alsak başka türlü sorun…

 Bayağı bir canınızı sıktım bu iğrenç yazıyı okumaya tahammül edebildiyseniz tebrik ederim.

Maalesef hiç bir şeyi kısaca anlatamayan bir yapım var. idare ediverin beni…

Sağlıklı,virüssüz, mutlu,hatta biraz güneşli, bol enerjik haftalar dilerim

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Hasta Oldummm Bennnn… için 4 cevap

  1. esra der ki:

    Geçmiş olsun, benim tanıdığım herkes de hasta.Çok dikkat etmek lazım

  2. tuba der ki:

    Ben de grip oldum atlatamıyorum bir türlü. havalar dan herhalde .Geçmiş olsun

Yorum Yapın