Hask şampuan

2016-04-24_13-30-36

Sonunda uzun uğraşlar, denemeler sonucunda sanırım aradığımı buldum. İçeriğinde kimyasallar olmayan organik şampuanlar son yıllarda sağlığına önem veren herkesin gözdesi oldu. Bende yaklaşık iki yıllık bir süreçte saçlarımı resmen deneme tahtasına çevirdim. Bu benim son durağım mı bilmiyorum ama şimdilik aldığım sonuçlardan çok mutluyum.

Saçlarımda No Poo şampuansız saç yıkama deneyimim için buraya tık tık 

Organicum bitkisel şampuan deneyimim için buraya tık tık 

Nude şampuan deneyimim için buraya tık tık

IMG-20160107-WA0002

Organik şampuanlar ne kadar kullanımı ile içimizi rahata erdirse de saçımızda bir rahatsızlığa sebep verdiği gerçek. Yıllarca kimyasallara alışmış saçlar organiklerle dengeyi bozdu. Benim hiç karışmayan, tarağa bile gerek bırakmayacak kadar düz saçlarım organiklerle karmakarışık oldu. Üstelik yıllarca kimyasallarla saçımdan güzel kokular gelmesine alışmışken, organiklerin ya hiç kokuları yok ya da tuhaf ve çok hafif bir kokuları oluyor. Bazen yediğim içtiğim her şey kimyasalken saçımda organik şampuana ne gerek var deyip resti çekesim bile geliyordu.

Nude ile rahata ermiştim biraz. Diğerlerine oranla daha az karıştırıyordu saçımı. Ancak kimyasal şampuanlarla aynı performansı gösteremiyordu tabi ki.  20 gün önce falan umutsuz bir şekilde Gratis’te gezerken rafta gözüme çarptı.

51y-MArmc1L._SY355_

Hask Keratin Protein Serisi…

Aslında bu benim kullandığım, bir de Mono Oil ve Macadamia Oil serisi var.Saçınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.Güzel haber bu şampuanda sülfat,paraben,ftalat,gluten,alkol ve yapay renklendirici yokmuş.

2016-04-24_13-32-42

Üstelik keratin bakımı ile saçlarınızı düzleştirmeyi ve bakım yapmayı vaat ediyor. Benim saçlarım zaten düz ama bu seriyi tercih etme sebebim boyalı ve yıpranmış saçları onarma özelliği nedeniyledir.

Kokusu inanılmaz güzel,saçlarımı savurduğumda havada kalan o şampuan kokusunu çok özlemişim. Ayrıca banyodan sonra yumuşacık,sağlıklı ve parlak saçlara sahip oluyorum.

Performansına göre fiyatlarının oldukça uygun olduğunu düşünüyorum. Bence denemeye değer…

Sizlerde kullanıyorsanız veya kullanmayı düşünüyorsanız fikirlerinizi benimle paylaşır mısınız?

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Hask şampuan için 11 cevap

  1. Geri izleme: Revox At Kuyruğu Şampuanı | Kendimi Seçtim Ben

  2. Geri izleme: Zigavus Sarımsaklı Şampuan | Kendimi Seçtim Ben

  3. Geri izleme: Sülfatsız Argan Yağlı Şampuan – Bak Kozmetik | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın