Güldür Güldür Show

14 Aralık Çarşamba günü eşim ve onun iş yerinden arkadaşlarıyla Güldür Güldür Show’a gittik.Uzun zamandır yapmak istediğimiz bir şeydi. Zaten her akşam televizyonda seyrettiğimiz tek şey diyebilirim. Biletleri biletix ten aldık. Tam 110, öğrenci de 90 tl…Balkonda ikinci sıradaydık. Ben kısa boylu olduğum için bu tarz yerlerde hep önüme o salonun en uzun kişisi oturur ve bütün geceyi bana zehir eder öyle de şansızım. O yüzden balkon bana daha cazip geldi.


Oyun akşam 20.30 da başladı. Önce ekip arka plandan bir arkadaş tüm seyircilere kuralları hatırlattı. İçeride cep telefonu kullanmak yasak. İhtiyaç molaları için 3 skeç sonra ara verilecek. Salonda su hariç bir şey yiyip içmek yasak, su şişelerinin de etiketleri çıkarılacak ki reklama girmesin. Falan fıstık vesaire…
İlk olarak söylemek istediğim şey Güldür Güldür Show’u ne kadar severseniz sevin yine de evinizde izleyin. Ya da salondaki en iyi koltukları aldığınıza emin olun. Onlar da sadece en ön koltuklar. Çünkü koltuk araları o kadar dar ki ben 1.58 boyumla oralara sığamadım. Siz bir de 1.90 lık kocamı düşünün, bütün gece nasıl bir işkence çektik anlatamam. Her yanımız ağrıdı.


Salon aradan sonra o kadar ısındı ki bir ara havale geçireceğim sandım. Havalandırma maalesef çok kötü. Onun dışında skeç aralarında dekorlar sökülür ve yenileri yapılıp sahne temizlenirken Ali Sunal’ın seyircilerle muhabbet edip oyalamaya çalıştığı kısım var ya, inanın tv de kısa olan o anlar içeride azaba dönüşüyor. Zaten rahat değilsiniz içeride sıcaklık 50 derece bir de seyircilerin saçma sapan konuşmalarından oluşan neredeyse yarım saat süren boşluklar çok sıkıcı olabiliyor.Ben 2. yarıda o aralarda uyudum.


Oyunculara ve skeçlere diyecek laf yok. Onlar mükemmeldi. Toplam da 6 skeç oynadılar ve oyun saat 24.00 te bitti. Kalanı o bahsettiğim boşluklardı. Şevket, Bilal, İrem Sak harika ötesiydiler. Ayyy Yalan Dünya dan Zerrin’ciğimi nasıl unuturum. Skeçler harikaydı, kalanına tahammül ederim diyorsanız gidip izleyin ama ben bir daha gitmem.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Gezdim Gördüm kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın