Grinin Elli Tonu

images

     Grinin Elli Tonu… Erotik özellikleriyle ön plana çıkan bir aşk öyküsü-ymüş. İlk duyduğumda küçümsedim açıkçası hala kararsızım tavsiye etmeli miyim etmemeli miyim diye? Ben genelde aşk hikayelerinden bile hoşlanmam o tarz kitaplar hiç okumadım. Bu kitabı okumama sebebim yazlığa giderken yanıma kitap almayı unutmam ve doğal olarak arkadaşımdan kitap istememdi.

     Gele gele Grinin Elli Tonu geldi.Başladım tabi elim mahkum… Genç, edebiyat öğrencisi Anna Steel ve her kadının hayali beyaz atlı prensi yakışıklı ve karizmatik işadamı Christian Grey’le olan ilişkisi… Klasik bir aşk hikayesi gibi başlayıp her tür klişeyi baştan verse de kitap insanı çok enteresan bir soruyla başbaşa bırakıyor. Hayallerinizin erkeği ile birlikte olabilmek için aşkta ve cinsellikte ne kadar ileri gidebilirsiniz.

imagesj

      Yakışıklılık, para ,kariyer her imkanı ayaklarınızın altına seriyor ama normal bir cinsellik onu mutlu etmiyor. Adamın malikanesinde enteresan cinsel zevklerine hitap eden bir kırmızı odası var. Acı vermekten hoşlanıyor kendisine tam itaat istiyor ama karşılığında yasal bir sözleşmeyle tüm özgürlüğünüzü ve hayatınızı alıyor. Uyku saatinizi, beslenmenizi, giyim kuşamınızı, egzersizinizi her şeyinizi o kontratta geçen şekilde yaşamak zorundasınız.

     Böyle sorunca “hadi be oradan, kim kabul eder böyle bir şeyi” diye düşünüyor olabilirsiniz ama aynı zamanda kitap öyle bir prens portresi çiziyor ki hayır demek gerçekten zor.

    Ben ilk kitabı okudum, bu bir üçleme ama diğerlerini alır mıyım bilmiyorum, beğendim mi? Bu soruya cevap vermekte de kararsızım erotik kitap ve aşk öyküsü sevenler beğenecektir inanıyorum çünkü kitap gizem öğeleri de barındırdığından sonuna kadar kendini okutuyor.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın