Grinin Elli Tonu Filmi

Pazar günü Historia’da 16:15 seansına sinemaya gittim. Grinin Elli Tonu

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki bizim milletimizde sinema kültürü kesinlikle yok, çok mecbur kalmasam bu filmleri evimin rahatlığında izlemek isterdim. Ne zaman sinemaya gitsem arkamda oturan kişi mutlaka film boyunca koltuğumu tekmeler durur. Hayır, koltuk araları dar değil, kızda da bir seksen boy yok, oturmuş ayağını sallayarak film izliyor, ayağı pat pat benim koltuğuma vuruyor ve farkına bile varmıyor. Yan tarafımdaki çocuk film boyunca whatsuptan yazıştı ışığını kısmaya gerek bile görmedi. Sağdaki telefonu açıp direk konuşmaya başladı. Film arasından sonra ikinci yarı başladığında geç kalanlar yüzünden ilk 10-15 dakikayı zaten kaçırıyorsunuz. Nedir bu ya? Gelmeyin abi sinemaya. İçecek sorun değil, hadi mısırı da anlarım ama cips poşetlerini  film boyunca hışırdatıp duranları ayrı dövesim geliyor.

indir (1)

Christian Grey

Neyse filme gelelim. Haa bu arada film erotik film arkadaşlar, ona göre gidin, filmin erotik sahneleri başladığında ayaklandığınız zaman bizi rahatsız ediyorsunuz. Çıkacaksanız yarıyı bekleyin ya da filmin sonunu. Olmadı gözlerinizi kapayın.

En çok merak edilen filmin erotizm dozundan bahsedeyim mi? Başrolleri çıplak görüyorsunuz ama arkadan, bir de kızın göğüslerini görüyorsunuz. Bol bol öpüşüyorlar. 100 dakikalık bir film erotik sahnelerin toplamı 19 dakika. Bana abartı gelmedi açıkcası. Seyrettiğimiz her filmde sevişme sahnesi olmuyor mu sanki?

images (2)

Anastasia Steel

Bu arada sinema salonu kadınlar ve sevişme sahnesi görmeye gelen ergenlerle doluydu ama umduklarını bulamadılar.

Çünkü ne kadar erotizmini ön plana çıkarmaya çalışsanız da bu aslında bir aşk hikayesi.

Oyuncular çok iyi seçilmiş, hiçbiri sizi hayal kırıklığına uğratmıyor. Christian Grey muhteşemdi. Film kitapla birebir ve ilk kitabın sonu da filmin finali. Sadece bazı duyguları iyi verememişler diye düşündüm. Mesela Anna Christian’la yaşadığı her seksten çok zevk almış gibi görünüyordu. Oysaki kitapta yaşadığı karışık duygular iyi verilmemiş. Hem zevk alması hem kendini aşağılanmış, küçülmüş hissetmesi,bocalayıp durması pek iyi verilememiş.

İkisi arasındaki esprili mailleşmelerin çoğu yoktu. Christian Grey’in açlık takıntısı ve Anna’ya sürekli yemek yedirmeye çalışması da iyi verilememişti. Ama bunun gibi çok ta önemli olmayan ufak detaylar dışında film beklentilerinizi karşılıyor. Ben beğendim. Devamını merakla bekliyorum.

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın