Gölgesizlerin Tutkulu Dansı – Hobbit ve Felsefe

IMG_3718

Resimler biraz bulanık mı ne…

     Sevgili kocam sanırım Kore Dizileri izlememden biraz rahatsız oluyor. Eh kimse izlediği her dizi de başrole aşık olan ve oppaların yaptıklarını kocasından bekleyen bir kadına uzun müddet tahammül edemez. Tabi çok medeni ve anlayışlı bir adam olduğundan bu konuda bana bir şey de söylemez. Özellikle A man Called God dizisini izlerken nasıl heyecanlandıysam nasıl aşık olduysam ki duygularımı saklayamam kolay kolay adam gitmiş bana 7 adet kitap siparişi vermiş. Kitapların 2 tanesi geldi önce tabi bana kitap mı dayanır haha gülerim kitabımı da okurum, dizimi de seyrederim, bloğuma da yazarım, işime de giderim ben.

IMG_3715

    İkisini de okudum tabi… Bir tanesi  Tess Gerritsen’in “ Gölgesizlerin Tutkulu Dansı”. Büyük bir heyecanla bir gece de okudum kitabı. Ama doğrusu hayalkırıklığı oldu benim için. İsmine bakınca böyle enteresan bir konusu olabileceğini düşünmüştüm ama sıradan, tahmin edilebilir bir macera kitabıydı. İlgi çekici bir yanı yoktu.Bir sanat eseri kaçakçılığı, sigorta dolandırıcılığı tüm bunlara şahit olan güzel bir kadın,kadının peşinde kötü adamlar ve ona yardım eden tesadüfen karşılaştığı soylu bir İngiliz beyefendisi. Kitaptaki her şey o kadar kolay çözüldü ve sonuca bağlandı ki cazip ve sürpriz hiçbir tarafı kalmadı. Yani kitabın ismine bakıp aldanmayın oldukça basit bir gerilim olmuş,hiç germiyor.

IMG_3717

     2. Kitabım Hobbit ve Felsefe…  Ben felsefe kitaplarını lisedeyken okurdum artık hepsi aynı ve saçma geliyor. Kendi tercihim olsaydı bu kitabı almazdım. Ama eşim asla kitap okumaz nette araştırır ve en çok okunanlardan rastgele kitaplar seçer ve o şekilde alışveriş yapar. Son yıllarda moda oldu zaten en çok beğenilen filmlerin ya da kitapların felsefe ile bokunu çıkarmak. Bu kitapta da aynı şey mevzubahis, Hobbitler,Yüzüklerin Efendisi yani  Tolkien üzerinden felsefe yapmışlar. Kitaptaki olayları felsefi kuramlarla birleştirip, filozofların sözleriyle süsleyip ortaya fena olmayan bir eser çıkarmışlar. Felsefe meraklıları okuyabilirler ama benim gibi heyecan arayanlar sıkılır diye tahmin ediyorum.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı – Hobbit ve Felsefe için 1 cevap

  1. Geri izleme: Kitap Listesi – 2 – | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın