Goblin – Guardian : The Lonely and Great God

Çok üzgünüm, çünkü en sevdiğim ikilinin dizisi final yaptı. Goblin diğer adıyla The Lonely and Great God… 2 Aralıkta başlayan bu müthiş dizi gerçekten uzun zaman unutulmayacağa benziyor.Başrol oyuncularından oluşan görsel şölen, konusu ve ikinci adamla kadının aşkı olağanüstüydü. Gong Yoo sevmeyen yoktur herhalde onun muhteşem, sevimli, saf ve çocuksu tavırları Big gibi kötü bir diziyi bile izlenir kılmıştı. 

Adam bu berbat süveterle bile yakışıklı, daha ne olsun:)

Gong’cuğumuz dizide 939 yaşında bir Goblin’i canlandırıyor. Goblin, kore kültüründe doğaüstü güçlere sahip, kısa boylu, çirkin bir yaratıkmış ama bizim Goblin tamamen farklı.

Ay seni yerim ben tatlış

Goryeo kralı Wang Yeo tarafından haksızlığa uğrayarak kendisi ve ailesi katledilen general, intikam arzusu çok yüksek olduğundan bir Goblin’e dönüşür. Bu ona hem ceza hem ödüldür. Artık ölümsüzdür, doğaüstü güçleri vardır ama bu durum onun lanetidir çünkü bütün sevdiklerinin ölümünü görecektir. Onu bu lanetten kurtarabilecek tek kişi dizi de kayıp ruh olarak nitelenen aslında hiç doğmamış olması gereken Goblin gelini yani Cheese İn Trap dizisinin baş rolünde oynayan insan gelin Kim Go Eun. 

Bu kızı kimse sevmemiş o dizide, ben izlemedim ama bu dizideki performansı ve şirinliği çok güzeldi. Duygusal sahnelerde çok güzel ağladı.

Ahhh ah…  O 2. adamlar yok mu? Öldürecek bizi bu 2. adamlar…Lee Dong Wook…

Siyah şapkalı Azrail, insanın ölesi geliyor 🙂

İlk defa bir dizisini izledim. Bu dizi de hafızasını kaybetmiş Azrail’i canlandırıyor. Çeşitli olaylar sonucu da Goblin’le aynı evde yaşamaya başlıyorlar. İlk başta hiç anlaşamasalar da sonradan birbirlerini çok sevmeye başlayıp harika bir ikili oluyorlar. Birlikte oynadıkları her sahne ayrı bir keyif verdi. Sırf o sahneler için bile izlenir. 

Yoo İn Na… Muhtemelen Korenin en güzel kadını… Hatta dünyanın da olabilir. Erkek olsam hiç kaçırmam. Öylesine hastayım bu hatuna.

Bu dizi de de tavuk restoranının sahibi karizma ötesi bir karakteri canlandırıyordu. İlerleyen bölümlerde Azrail’le sevgili olacak ve başrollerden bile daha tutkulu bir aşk yaşayacak.

BURADAN SONRASI SPOİLER İÇERİR!!!

Dizi inanılmaz uzun ilk bölümlerine rağmen ( her bölüm 1,5 saat) hiç sıkmadan izletti ve keşke daha uzun olsa dedirtti. Dizi de sadece Azrail ve Goblin değil aynı zamanda Gobline hizmet eden ailenin 13.nesil soyunu canlandıran tatlılık abidesi BTOP’dan Yook Sung Jae’de oynuyor. Şu ağzında gümüş kaşıkla doğmuş benzetmesini kullanmayacağım çünkü nefret ediyorum bu laftan, cheabol mü diyorlar hah ondan işte.

Dizi boyunca bu muhteşem ikiliye eşlik ettiği sahneler çok tatlıydı ama özellikle içine Tanrı kaçtığındaki karizması anlatılacak gibi değil.

Dizinin beğenmediğim kısmına gelecek olursak; son iki bölümü diyebilirim. Evet sonu tam bir hayal kırıklığıydı. Böyle muhteşem bir dizinin finalinde bu kadar s..çılmaz. 

Ne kadar büyük bir suç işlemiş de bu Goblinimiz bir türlü bitmiyor cezası. Kötülükleri yapan Wang Yeo bile affedildi ama haksızlığa uğrayan Goblin affedilmedi bir türlü.

Mantık hataları son iki bölümde ayyuka çıktı. Goblin bir insan geline kavuşursa ve o gelin kılıcı çekerse ölecekti. Eee, öldü ama 10 sene sonra gene Goblin olarak geri geldi. Ne oldu şimdi? Ayrıca Goblin ölünce Goblin gelini kurtulacaktı, kırmızılı melek öyle demişti. Goblin öldü, döndü, peki Eun Tak neden öldü? Tam kavuşacaklar, gene ayrıldılar. Sonra da aradan 30 sene geçti, bu sefer kız geri geldi. Çok saçmaydı sonu.

Yine de kore dizilerinde berbat sonlara alışmış biri olarak yadırgamadım. Bu sona rağmen mutlaka izlenmesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum. 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Goblin – Guardian : The Lonely and Great God için 2 cevap

  1. nursima der ki:

    animo uygulamasında goblin testi çözdüm ve ji eun tak& kim shinin gerçekte abla-kardeş olduğunu söyledi. öyle mi gerçekten♡♡

Yorum Yapın