Go Back Couple Mini Dizisi

Bu yılın Goblin’den sonra tartışmasız en iyi dizilerinden biriydi Go Back Couple. Son zamanlarda Kore dizileri izlerken zorlanıyordum, doydum artık herhalde sarmıyor diyordum. Gördüm ki sorun ben de değilmiş. Son dönem çekilen dizilerde ya da benim dizi seçimlerimdeymiş.

Başrolde Jang Na-ra ve Son Ho-Jun var. Jang Na-Ra için söylenebilecek çok şey var ama sanırım onu tanıyanlar için buna gerek yok. Oynadığı her dizi film sevilesi ve ölünesidir. O kadar zarif ve tatlıdır ki izlemesi gerçekten keyif verir. Ben oyunculuğunu da en çok bu dizi de gördüm bu dizi de takdir ettim. Duygu geçişlerini inanılmaz güzel canlandırdı. Jang Na-Ra’nın daha önce Fated To Love You – Hello Monster – One More Happy Ending dizilerini izlemiştim.

Son Ho-Jun hiçbir dizisini izlemedim bu dizi de ilk defa karşılaştım. Dizinin ilk başında inanılmaz itici gelse de sonrasında canlandırdığı karakteri mükemmel bir şekilde giydiğini fark ediyorsunuz. Muhteşem yakışıklı bir oppa değil de aile babasını bir Ajusshiyi çok güzel canlandırdı.

Dizinin konusu hem fantastik, hem duygusal, hem romantik… Daha çok evli insanlara hitap ettiğini düşünüyorum. Ben de evli olduğum için dizi de yaşananları çok daha iyi anlama şansı buldum.

Birbirlerine Üniversite tanışıp aşık olan Ma Jin Jo ( Jang Nara) ve Cho Ban-Do (Son Ho-Jun ) aradan geçen 18 yılda birbirlerine karşı olan sevgilerini kaybetmiş ve evliliklerini eskitmişlerdir. Dizi de 2 yaşında olduğunu tahmin ettiğim bir de oğulları Seo-Jin var. Ancak Üniversite de inşaat mühendisliği okumasına rağmen ilaç pazarlama şirketinde zar zor iş bulan Cho Ban-Do karısına ve çocuğuna bakmak için para kazanmaya çalışırken onları ne kadar ihmal ettiğini fark etmez. Ma Jin Jo’da çocuk nedeniyle tam bir ev kadını olmuş, kendine bakmaya fırsatı olmayan, gençliğini ve güzelliğini, eski hayatını özleyen bir kadına dönüşmüştür.

Evliliklerinin yürümediğini anlayınca boşanmaya karar verirler. İlk bölümde boşanıyorlar zaten. Daha sonra sebebi bilinmez bir şekilde tam 18 yıl öncesine üniversiteye ilk başladıkları dönemlere dönerler.

Birbirleriyle tanışmadan yollarına ilk aşklarıyla devam etmek ve farklı bir hayat kurmak için bunun kendilerine verilmiş bir şans olduğunu düşünürler. Ancak bir süre sonra işler hiç de umdukları gibi gitmemeye başlayacaktır. Spoiler vermemek için daha fazla detaya girmek istemiyorum.

Dizi de inanılmaz güldüğüm ve ağladığım inişli çıkışlı zamanlarım oldu. Beni en çok sadece 12 bölüm yayınlanması yıktı sanırım. Saçma sapan diziler 40 bölüme kadar giderken bu dizi çok erken bitmedi mi ya. Ratingleri de çok fena değilmiş.

Dizi de hem Cho Ban Do hem de Ma Jin-Jo’nun arkadaş grupları arasındaki ilişkiler çok güzeldi. Klasik kore klişesi olan mükemmel ikinci kadın ve mükemmel ikinci adam gene vardı ama kötü entrikalar dönmedi. İki karakter de sevilesi karakterler olarak kaldı aklımızda.

Dizi de Ma Jin Jo’nun gelecekte kaybettiği annesiyle geçmişte buluşması ve onunla yapamadığı her şeyi yapmaya çalışması dizinin en duygusal sahnelerini oluşturuyor. Anne karakteriyle devleşen Kim Mi-Kyung’ı da unutmamak gerek. Healer’da ki ajummamız. Heirs’taki dilsiz annemiz, kadın her rolüyle devleşiyor. Onu Korenin en iyi oyuncusu seçiyorum izninizle.

Bu diziyi elimden gelse herkese zorla izletirim. O kadar çok çıkarılacak ders var ki. Sadece evliler değil herkes kendinden bir şeyler bulabilir. Sadece 12 bölüm. Ağzınıza bir parmak bal çalıp bırakıyor dizi.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın