Game Of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm İncelemesi

Game Of Thrones 7.sezon 4.Bölümünü izlerken o kadar gerildim ki dudağımda uçuk çıktı. İnanılmaz heyecanlı bir bölümdü. Sadece bu sezon diğerlerine oranla daha hızlı ilerliyor ve sanki artık senaryo farklı biri tarafından yazılıyor gibi.

Dikkat ! Spoiler içerir

Bir sürü 4. Bölüm incelemesi okudum ama hiçbirinde benim düşüncem yazılmamış. O yüzden bu yazıyı yazmak farz oldu bana.

Daha ilk sezonda tüm olaylar silsilesini başlatan Sansa Stark’ın Jofrey ile evlenebilmek için babasını Cersei’ye ispiyonlamasıydı hatırlarsanız. O günden beri kılım Sansa’ya. Nedense kimse bu kızı kaale almıyor ama bence gelecekte çok daha büyük olaylara yol açacak. Bu dizi herkesi en düşünemediği yerden vuruyor ve şu an kimse bunları düşünmüyor.

Aslında son 2 bölümdür Sansa bazı sinyaller de vermeye başladı. Başına gelen onca şeyden asla ders alamayıp sürekli ona kucak açan Jon Snow’un kararlarını adamlarının önünde sorgulaması, Bran eve döndü diye hemen “Kış tepesinin Lordu sensin artık” diyerek Jon’un tekrar piç olduğunu hatırlaması onun aslında hiç değişmediğini gösteriyor. Yokluğunda onu gece nöbetçilerinin başına bırakan Jon Snow aslında büyük bir hata yaptı ve Sansa’ya iktidarın gücünü tattırdı.

En sevdiğim Stark olan Arya’da evine geri döndü ve kardeşleriyle buluştu. Starkların buluşması beklendiği kadar duygusal olmadı. İşte benim asıl düşüncem burada başlıyor. Arya Stark muhteşem bir savaşçıya dönüştü. Yani bir erkek grubu Sansa’yı değil ama Arya’yı lider olarak kabul edebilir. Arya Brienne ile kılıç talimi yaparken Sansa’nın balkondan onları izleyen bakışları çok kötüydü. Otoritesini tehdit eden, yok edilmesi gereken bir tehlike gibi gördü onu, kardeşinin gücünü gördü. Gelecek bölümler de Sansa’nın Arya ve Jon Snow’a ihanet edeceğini düşünüyorum ben. Umarım yanılırım.

Diğer karakterler ya da olaylarla ilgili bir sürü bölüm incelemesi bulabilirsiniz nette ama benimle aynı görüşte olan birini görmedim ben. O yüzden düşüncelerimi paylaşmak istedim. Siz ne diyorsunuz bu konuda?

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Game Of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm İncelemesi için 2 cevap

  1. mübiş der ki:

    ben jon un kalesi yi öpeceği anı bekliyorum heycanlıyım :):)

Yorum Yapın