Fight For My Way

Son zamanlarda izlediğim en pamuk şeker kıvamında diziydi. 16 Bölüm hiç sıkmadan ve her bir bölümü merak ettirerek su gibi akıp gitti


Konusuna gelirsek; Go Dong Man, Choi Ae-Ran, Baek Seol Hee ve Kim Joo Man çocuklukların beri çok yakın arkadaş olan kişilerdir. Bu dörtlümüzden Baek Seol Hee ve Kim Joo Man 6 yıldır birlikte olan dünyalar tatlısı bir çift. Grubun lideri tüm cadılığıyla Choi Ae Ran. Başrolumuz yakışıklı oğlumuz da Kill Me Hill Me dizisiyle tanıdığım Park Seo Joon.


Park Seo Joon yıllar önce bir taekwando maçında kızkardeşinin ameliyat parasını ödemek için rakibine bilerek nakavt olur.Bu olay ortaya çıkınca da çok sevdiği Taekwando yu bırakmak zorunda kalır.Yıllarca hayalini içinde taşıyarak sevmediği işler yapar ve hep geçim sıkıntısı çeker. Kız arkadaşı da kendisini sürekli başka adamlarla birlikte olmak için terk edip sonra geri dönen sonra tekrar terk eden şımarık bir kızdır. Yani kahramanımız tam bir kaybedendir.


En yakın kız arkadaşı Choi Ae Ra ise hep piker olmanın hayalini kurmuş ancak bir takım şanssızlıklar ve parasızlık yüzünden okuyamamış en sonunda bir mağazanın danışmasında anons yapan biri olmuştur.


Kim Joo Man üniversiteyi bitirmiş bir satış kanalında pazarlama departmanında işe girmiştir. Baek Seol Hee de aynı kanalın çağrı merkezinde çalışmaktadır. İkili ilişkilerini gizli tutup evlenebilmek için Kim Joo Man’ın terfisini beklemek zorundadır.


İşte bu dörtlünün aşklarını, hayallerini, hayallerinden asla vazgeçmemelerini, mücadelelerini izleyeceğiniz 16 bölüm hiç sıkmadan baymadan devam ediyor. Muhteşem ötesi bir dizi değil ama yan karakterlerin sevimliliği, ikinci erkek ve kadın dramı yaratmaması ile bu yılın ev sevdiğim romantik dizilerinden oldu.


Go Dong Man’ı çalıştıran koça bayıldım ben. Koç Kim Sung Oh ve Choi Ae Ra arasındaki atışmalar da çok sevimliydi. Koçun Dong Man’dan asla vazgeçmemesi ve onu sonuna kadar desteklemesi, kaprisleri, tripleri falan gerçekten iyiydi.
Choi Ae Ran’ı Kim Ji Won canlandırıyor. Kim Ji Won’u The Heirs dizisinde çok beğenmiştim ama burada çok çirkin geldi gözüme. Saç modeli ve o iğrenç kahkülleri, hatta bir de o korkunç eşofmanları da eklersek fakir ve ezik başrol kıza uygundu belki de.


Baek Seol Hee dizide iyilik meleği gibi bir kızı canlandırıyor. En büyük hayali Joo Man ile evlenip anne olmak. Zaten grubunda annesi rolünü oynuyor. Sevgilisi ve şimdiye dek gördüğüm en tatlı şişman koreli erkek olarak Joo Man bu durumdan rahatsız oluyor. Yani nasıl olmasın ki ben bile rahatsız oldum kızın ezikliği ve iyiliğinden. O kadar iyi ki yanında mutlaka kötü görünürsünüz, o kadar iyi ki yanında hep suçlu hissedersiniz.Ama saçlarına bayıldım maşallahı vardı. Koreli kızlarda böyle bele kadar uzun dalgalı saç göremezsiniz illa küt olacak ya da omuz hizasında.


Dizi de Go Dong Man’ın ezeli rakibi Taekwando şampiyonu Kim Tak su ile olan maçları da inanılmaz heyecan yarattı ben bile maçları hop oturup hop kalkarak seyrettim. Ae Ra’nın Dong Man’a hayalini gerçekleştirmek için izin vermemesi hatta sürekli engel olması beni kızdırsa da sevdiğin bir insanın ringde dayak yediğini görmenin verdiği zorluğu tahmin etmeye çalışmak hak vermemi sağladı.

Diziye başlamadan önce fikir sahibi olabilmek için Trailer izleyebilirsiniz

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın