Eva Braun – Hitler’i seven Kadın

images (1)

Hitler’in hayatını , düşünce yapısını,duygularını hep merak etmişimdir. Yüzyılın katili diye anılan bir adam,toplu katliamlarla kitleleri yok eden adam,sanata duyarlı,kadınlara karşı nazik…Nasıl bir adamdı acaba. İnternette öyle sözleri var ki, bu derece zeki bir insanın aynı zamanda bu şekilde davrandığına inanasınız gelmiyor.
Her neyse DNR’de yeni bir kitap var. Adı Eva Braun… Bildiğiniz gibi Hitler’in sevgilisi olur kendileri. Kitabın kapağında “Aşk sadakatiyle ölüme gitti, Hitler’i seven kadın” diye iddialı bir yazı var. Arkada “Hitler’in milyonlarca kurbanı vardı…Eva Braun gönüllüydü” yazıyor.

images
Bende bu yazılara aldandım.Kitapta Eva Braun anlatılıyor sandım.Eva Braun’ın bakış açısıyla Hitler’i göreceğiz sandım. Yüzyılın katiline romantik bir bakış açısı olacak sandım. Bir kadın böyle bir adamı severken ne yaşar, ne hisseder diye düşünüp meraklandım.Birlikte intihar ederlerken ne yaşıyorlardı acaba dedim.
Abi bu kadar mı olur, kitap pazarlama dehası.Eva Braun’dan o kadar az bahsediyor ki tamamı Hitler’in hayat hikayesinden oluşuyor. Üstelik çok ansiklopedik bir dille. Yani bu kitaba para vereceğinize açın Vikipedia’yı oradan okuyun derim ben.Arada bir fark yok çünkü.

Optimized-IMG_4640
Kitap arkasını yazmak bile zor geliyor ben sizi en iyisi bir kaç tane sevdiğim Hitler sözü ile baş başa bırakayım
“Düşünce özgürlüğü tüm kötülüklerin anasıdır.”
“Amerika’yı yalnız bırakın. Onlar kendilerini yok edecek.”
“Mustafa Kemal; bir milletin, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.”

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın