Eski Yazılar,Eski anılar

images (2)

Havaların buz gibi olduğu, gri bir kış gününde,muhteşem bir cumartesiyi evde oturmuş temizlik yaparak heba ediyordum ki çok eski tarihlerde yazmış olduğum ufak ufak yazılarım geçti elime. Duygulandım. O yazıları paylaşmak istedim sizlerle
İlk olarak bir karalama var ki bunu ne düşünerek yazdığımı bilmiyorum. Yine aşırı yoğun duygularımın tuzağına düşmüşüm belli.Tarih atılmamış ama en az 13 sene var.
“Tüm yanılsamalar , yalnızlık duygusunun pekiştirdiği iç seslerin soyut dışavurumu. Gerçek olan tek şey hissettiklerimiz.Algılama da beş duyun yetersiz kalırsa inanmayı dene.Çünkü ışık algı da değil algılanmayan da.Çünkü ışık kalpte, en derin de, yürekte…”

images
Diğer bir yazı da 24 haziran 2002 pazartesi saat 10:00 da, çalıştığım işyerim de Şişli’de yazılmış.
“Yaşamın kıyısında ya da ötesinde beni bekleyen bir şey var,biliyorum.Bu belki bir şehir,belki bir ses,belki bir rüzgar ya da çözülmeyi bekleyen bir sır. Çok ama çok uzaklardan sesini duyuyor, bilinmezliğin kokusunu alıyorum. Her yıl belki bir adım daha attığımı hissedip aslında geri dönüyorum. Yapmam gereken bir şey olduğunu biliyorum ama bunun ne olduğunu bilmiyorum.Bilinmeyeni bilmeye çalışıyor gibiyim,ya da boşluğa kulaç atar gibi.
Yaşamın tümü bir hayal mi yoksa? Biz mi onu gerçek zannediyoruz. Yaşamımız, amaçlarımız, geçmişimiz ve geleceğimiz bir yanılsamadan mı ibaret yoksa.Gerçekliği nasıl hissederiz ki,rüyalarımız da da gerçeği yaşadığımızı hissetmez miyiz? Rüya da ölünce uyanan bir insan gerçek hayatta ölünce asıl gerçekliği yakalar mı?Tüm bu ölen insanlar mıdır yoksa uykusundan uyanan. Yaşam da ne çok soru var çözülemeyen ,birini düşünmeye başlayınca sorular bir girdap gibi çekiyor kendi içine doğru.
Ve kişi uzun upuzun, acı dolu, bilgelik dolu bir yolculuğa çıkıyor kendi içine doğru.Kendi içinde çözebilir çünkü insan ancak evrenin gizlerini,yüreklerimiz yaşamı yansıtan bir ayna değil midir ki, ve aynalar yıllar boyu insanlar için esin kaynağı olmamış mıdır, her şey ne kadar bağlantılı birbiriyle.”
Hayır hayır aklınızdan geçeni biliyorum, ama ben hiç uyuşturucu kullanmadım. Kafam ne ara böyleydi bilmiyorum. İdare edin artık.

Ve sizleri en sevdiğim müzikle başbaşa bırakıyorum…

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın