Erbaviva Spf 30 Güneş Koruyucu

images

Sonunda yaz geldi, güneş koruyucularımız hazır mı bakayım? Ben ve benim gibi alerjik ve hassas ciltlere sahip kişiler için ekstra ekstra korunma zamanı da geldi. Ben beyaz tenliyim, yazın bronzlaşmak en çok istediğim şeylerden biri ama ne yazık ki güneşe karşı hassas cildim nedeniyle bu benim için bir hayal. Tatilde azıcık güneşlensem cildim kıpkırmızı oluyor ve bölge bölge kabarıyor. Bloğumu okuyanlar bilir, ben 2 kez Roucutanne tedavisi gördüm. Doğal olarak cildim daha da hassaslaştı.

Tedaviden sonra yazın güneşe çıkmadan mutlaka güneş kremi sürmeye başladım. İlk zamanlar La Roc Posay güneş kremi kullanıyordum. Sonra Bioderme ve Avenue kullandım. Üç üründe fena değildi ancak içeriklerindeki kimyasallar beni düşündürüyordu.  Son dönemler de her şeyin mümkün olduğunca organik olanını kullanmaya çalışıyorum

20150706_195204

Sonuçta cildimizin güneşe de ihtiyacı var ve güneş kremlerinde de cilde zarar veren bir sürü kimyasal var. Bir de yaygın kanının aksine yüksek koruma faktörlü güneş kremleri iyi değilmiş. Çünkü daha fazla koruma daha fazla kimyasal anlamına geliyor. Yani güneş korumanızın 30 faktörlü olması yeterli.

Cidim yağlı,doğal olarak tüm kremleri su bazlı hafif nemlendiricilerden seçiyorum.Ben vücut olarak terlemem. Sıcağı sevdiğim için mi bilmiyorum ama öyle. Oysaki ne zaman güneş kremi sürsem yüzüm boncuk boncuk terlemeye başlıyor. Ne makyaj kalıyor ne bir şey. Sanki denizden yeni çıkmış gibi oluyorum, yok mudur bunun bir çözümü derkeeennn…

20150706_195221

Erbavıva’yı keşfettim. Çok geç kalmışım. Erbaviva tamamen doğal ürünlerden yapılan sertifikalı bir krem. 30 koruma faktörlü. Kokusuz.Biraz katı bir kıvamı var. Kuru ciltler altına bol nemlendirici sürmeli, yoksa kremi dağıtmakta zorlanabilirler. Ama gün boyu cildim kuru kalıyor. Kesinlikle terleme yapmıyor. Güneş kremi kullananlar bunun ne kadar önemli olduğunu bilir. Üstelik organik,gönül rahatlığıyla güvenip sürebilirsiniz.

Erbaviva için ek bilgiler; (Aşağıdaki linkte bulunan web sitesinden alınmıştır)

Erbaviva fabrikası, ofisi ve deposu %100 yenilenebilir enerji ile faaliyet göstermektedir

Suya dayanıklılığı maksimum 80 dk’dır.

Yapay içeriklerden tamamen arınmış olabilecek en yüksek koruma (SPF30) sağlayan, tamamen doğal güneş kremidir.

 ” USDA logolu olan ürünlerin içeriklerinin en az %95’i organiktir. (Erbaviva’nın gerçek değeri %100’e kadar çıkmaktadır). Bileşenlerimiz, tesis ve üretimimiz sıkı USDA sertifikası organik standartlarına uyum göstermektedir ve sürekli kontrol altındadır.”

Ben ürünü bir internet kampanyasından ucuza aldım. Normalde tüm sitelerde 85 tl civarı. Mağazalarda hiç görmedim. Sanırım internetten temin etmek zorundasınız. Ürün hakkında daha detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

http://magaza.saru.com.tr/tr/home/163-erbaviva-koruyucu-gunes-kremi-spf-30-75ml.html

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Erbaviva Spf 30 Güneş Koruyucu için 4 cevap

 1. mehtap der ki:

  Terleme yapmadığınına emin misiniz? Sırf bu yüzden güneş kremi kullanıyorum.

 2. mehtap der ki:

  Güneş kremi kullanamıyorum demek istedim. Ben normalde de terliyorum çünkü

  • saremy der ki:

   Evet terleme yapmıyor Mehtap Hanım, bir kaç kullanıcıyla daha konuştum.Onlarda da yapmamış. Sanırım en güzel özelliği bu

 3. Geri izleme: LilaKutu Güzellik Uzmanına bir soru sordum!!! | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın