Entertainer – 2016

Korean-drama-Entertainers-episode-15

Bir insanoğlunun hele de bir erkeğin nasıl bu kadar etkileyici bakışları olabilir? Tabi ki Ji Sung’tan bahsediyorum, başka kimden bahsedebilirim ki? Bugün onun son dizisi Entertainer’den bahsedeceğim.

htm_2016032185748113225
Ji Sung bildiğiniz gibi 1977 doğumlu,1,78 m boyunda bir aktör. (Yaşı yaşıma, boyu boyuma ). Kendisi aynı zamanda I Hear Your Voice dizisinde oynayan Lee Bo Young ile evli ve bir çocukları var. Aslında bir kore fanına göre hem yaşlı hem aile babası olmasına rağmen yine de yaşı ne olursa olsun bütün kadınların kalbini eritmeye yetiyor kendisi. Kill Me Hill Me’de herkesi kendisine hayran bırakan muhteşem Ji Sung’ın yeni dizisi başlar da izlemez miyim?

tumblr_inline_o7cwlxC2mp1qelu2x_500
Adam bir oyunculuk tanrısı.Yarattığı karakterlerle öylesine bütünleşiyor ki ne kadar kötü bir senaryo olursa olsun ya da ne kadar kötü oyuncularla oynarsa oynasın yine de tek başına diziyi alıp götürüyor.Evet Entertainer’de de durum aynı bu şekilde.
İlk iki bölümünde dehşetli sıkılıyorsunuz. Zaten Kore’de de büyük bir hayalkırıklığı yaratmış ve çok fazla eleştiri almış. Bunun üzerine yönetmen özür dileyerek ilk bölümleri yeniden montajlayıp yayınlamış. Biz montajsız eski haliyle izliyoruz sanırım

castEntertainer
Dizinin sadece 2 bölümü değil ilk bir kaç bölümü çok durağan ve sıkıcı geçiyor. Romantik komedi falan değil başlarda baya baya dram. Hele aşk hikayesi izlemek istiyorsanız hiç başlamayın diziye. En sinir bozucu kısmı o zaten. Mükemmel derece de aşık rolü yapabilen 40 yaşındaki adamın karşısına 1994 doğumlu Hyeri konur mu arkadaşlar. Bir aşk hikayesi olsa Ji Sung sübyancı durumuna düşecek.Bu yüzden dizi boyunca platonik takılıyorlar. Zaten Hyeri dizi boyunca o kadar alık alık bakıyor ki sinir olmamak elde değil.

21J2v0
Dizinin konusundan bahsedecek olursak Ktop adlı büyük bir yapım şirketinde menajerlik yapan Shin Suk Ho( Ji Sung) kendi desteğiyle bir star olan idol grubu Jackson’u da alıp kendi ajansını açmak ister. Shin Suk Ho kendi ajansı olan Mango’yu açar ama Jackson sözünü tutmaz ve Ktop’la olan sözleşmesini yeniler. Shin Suk Ho’da kendisine yeni bir grup kurmaya ve kendi starını yaratmaya karar verir. Bir okulun önünden geçerken duyduğu sesten etkilenir ve o çoçuğu yıldız yapmaya karar verir. Yalnız bir sorun vardır. Çocuk cinsel taciz davasından suçlu bulunmuş ve islahevinde cezasını çeken bir mahkumdur.

ChHsfAYU8AAgkl3
Gerçekte ise Kang Min Hyuk bir iftira kurbanıdır ve üvey kardeşi Geu-Rin ile yaşam mücadelesi vermektedir. Shin Suk Ho yıllar evvel sahip olduğu ancak bir intiharla kaybettiği arkadaşı sanatçısı Kang Min Hyuk’un abisi çıkınca işler değişir. Shin Suk Ho ne olursa olsun geçmişteki arkadaşına borcunu ödemek ve onun kardeşine sahip çıkmak adına Kang Min Hyuk’un adını temizlemeye ve onu bir star yapmaya karar verir.

e21be107-e231-45ea-aac0-4a4692bdaa16
Bir band kurmaya karar verirler. Shin Suk Ho her biri birbirinden tatlı ama zorluklarla yaşamış 3 kişi daha bulur. Biri müzik eğitimini yarıda bırakmış tatlılık ve şımarıklık abidesi Kyle, diğeri 25 yaşında 5 yaşında bir çocuk sahibi bir baba olan Na Yeon Soo(Lee Tae Sun ) ve ana kuzusu Joe(Seo Jae Hoon)…

ed2c31e442

Grubun gitaristi şımarık Kyle

Dizi bu grubun üyelerinin yaşadıkları ünlü olmaya çalışırken karşılaştıkları engeller, Kore müzik dünyasının içyüzü, idollerin yaşadıkları üzerine verilen bilgilerle devam ediyor.Bu acımasız dünya da bir yerlere gelebilmek için ne kadar büyük fedakarlıklar yapmak gerektiğini,bazı şeylerin ne olursa olsun yetmeyebileceği acımasız bir dünyanın kapılarını açıyor size.

6f166b952acba5d6208bfaea75f300b16494df69_hq

Grubun sorumluluk sahibi genç babası

Aşk hikayesi olarak en tatlı hikaye maalesef Ji Sung’a ait değildi. Grup üyelerinden 25 yaşındaki babanın kendinden 10 yaş büyük şirketin ceosuna duyduğu aşk çok tatlıydı. Lee Tae Sun’u ilk defa izliyorum ancak çok başarılı buldum. Öyle tatlı bir gülümsemesi var ki?

tumblr_o64qso9KBP1r5c02zo1_400
Dizi 5-6.bölümden sonra açılıyor ve izlemesi gayet zevkli bir hale geliyor. Hatta öyle ki yoğun istek üzerine dizi 16 bölüm planlanmışken 2 bölüm daha ekleniyor ve 18.bölümde final yapıyor. Üstelik gayet de başarılı cici bir final yapıyor.

fullsizephoto710520

Kendisi Cnblue grubunun bateristi

Herşeyi unutun sadece Ji Sung için bile izleyebilirsiniz. Adam gene döktürüyor. Hani öyle baksanız sektörde ondan bin kat yakışıklı binlerce kişi var belki ama bu adam da farklı bir şeytan tüyü var. Onu izlerken sanki bir ilaha bakıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Biraz daha konuşursam ağzım burnum çarpılacak ben en iyisi susayım ve sizi Ji Sung ve Entertainer videosuyla baş başa bırakayım.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Entertainer – 2016 için 3 cevap

  1. Tülay der ki:

    Ji Sung varsa yeter, gerisi hikaye. Zaten ona bakmaktan konuyu kaçırıyorum çoğu kez. Resimler çok güzel hemen başlayayım buna

  2. Geri izleme: 2016 da izlediğim Kore dizilerim | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın