En Sevdiğim Vloggerlar

Youtube’da video seyretmeyi çok severim. Özellikle de makyaj videoları. Gündelik hayatta makyaj yapmayı pek tercih etmesem de izlemeyi seviyorum. Bu yazı da size takip ettiğim, sevdiğim bazı vloggerlardan bahsedeceğim. Hepsinin beğendiğim bir videosunu da yazıya ekleyeceğim. Umarım hoşunuza gider?
1 – Favorim Danla Bilic tabi ki ama ilk izlediğim de itici geldi bana, yapmacık, gerçek mi bu falan oldum. Sonra bir sardı, şimdi her Cuma akşamı saat 18:00 de koyduğu videoları heyecanla bekliyorum.
Yaptığı makyaj ya da kullandığı malzemeler umurumda değil, isterse boya badana yapsın yüzüne. Ben konuşmalarını seviyorum, taklitlerini, “Yalaaak” diye bağırmasını. Acayip doğal ve sempatik, sanki bir arkadaşımla oturmuş muhabbetin dibine vuruyoruz kıvamı. Bu kız anlatsın ben dinleyeyim, öyle eğlenceli. Yani anlayacağınız sohbet şahane, makyaj bahane…

Bu arada kendisi 1994 Kütahya doğumlu, daha önceden twitterde futbolcuları trolleyerek fenomen olmuş. Sonra bir ara trans bireyim diye kandırmış milleti. Beykent Üniversitesinde psikoloji okuyor, sosyal medyayı laboratuarı olarak kullanıyor sanırım. Yürü be kız Danla Bilic. Olaysın!
2 – Sebile Ölmez Nam-ı diğer Sebibebi
Tam bir iş kadını. Diğer tüm vloggerlardan bu işi eğlence ve hobi olarak yaptığı izlenimi almama rağmen SebiBebi’nin videoları bana bu imajı vermiyor. Eğlence değil iş. Renkli ve eğlenceli videoları da var ama her şey çok profesyonel ve bilmiyorum nedense bende imajı bu. 1974 İstanbul doğumlu, takip ettiğim vloggerların en büyüğü. Belki de bu yüzden böyle hissediyorum. Samimi ama aynı zamanda mesafeli.

3 – Merve Özkaynak
Beni acayip sinirlendiriyor, o yüzden çok izlemiyorum. Kadın hem kendi güzel, hem diksiyonu güzel, hem samimi, hem profesyonel vs. vs Bu kadar da mükemmel olunmaz ki.Dalga falan geçmiyorum çok ciddiyim. Bence en büyük kusuru, bir kusuru olmaması. Yapmacık değil samimi, laubali değil mesafeli, şımarık değil ciddi, her şeyi ölçülü. Ay, bak gene sinir oldum.
1987 İstanbul doğumlu Merve Özkaynak evli, oldukça iyi bir cvsi var, netten rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

4 – Rimmel Aşkına nam-i diğer Hilal
1995 doğumlu Türbanlı vloggerımız. Bu yüzden çok eleştiri alıyor. Çünkü bone takmadığından saçlarının ön kısmı görünüyor. Bu konuda onu eleştirenlere bir çift sözüm olacak. Size nee!! Seyretme o zaman.
Kendisi bir sağlık kuruluşunda radyoloji teknikeri olarak çalışıyor. Yüz hatları çok güzel ve makyaja uygun, anlatımı güzel, izlettiriyor kendini. Yaşam tarzı kendisini ilgilendirir. Ben arada seyrediyorum videolarını.

5 – Duygu Özaslan
Makyaj vloggerlarını izlemeye onunla başladım diyebilirim.1991 doğumlu Duygu bir prototip. Yani bana öyle bir his veriyor. Kariyeri için İstanbul Üniversitesindeki eğitimini yarıda bıraktığından bir de genç yaşta botoks yaptırdığından çok eleştiriliyor.
Bu ülkede üniversite mezunu olanların halini önceden görmüş kız. Kendini yeteneği olduğu alanda geliştirmeye karar vermiş. Üstelik de çok başarılı olmuş. Ancak Brezilya dizilerindeki o sabah yataktan topuzuyla kalkan hatunlar gibi aşırı bakımlı geliyor bana. Yaşının çok üstünde bir duruşu var. Kendini asla özgür bırakamıyor gibi. Yine de tatlı ve sempatik buluyorum.

Benim vloggerlarım bunlar. Siz takip ediyor musunuz? Başka tanıdığınız, mutlaka izle, diyeceğiniz birileri var mı? Makyaj vloggerleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bekliyorum

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

En Sevdiğim Vloggerlar için 6 cevap

 1. Berdan der ki:

  Ben Gamze Ekşi’yi çok seviyorum. Çok güzel ve tatlı bir kız. Diğerlerine oranla daha bizden geliyor, tavsiye ederim. Danla Bilic’i de ben izledim ama sevmedim

 2. Vildan der ki:

  Ben Sebile’yi ve Merve’yi seviyorum. Diğerleri makyajı beceremiyor bence.

 3. Yasemin der ki:

  Ben türbanlı olduğum için Rimelaşkına’yı takip ediyorum. Gerçi ben de çok eleştiriyorum. Saçları görünüyor, bu nasıl türban diye ama

  • saremy der ki:

   Rimelaşkına da ki kız Hilal bence çok sempatik. Türbanı, inancı kendisini ilgilendirir. Herkesin günahı kendine. Ben de videolarını izlerken keyif alıyorum

Yorum Yapın