Elli Ton Üçlemesi – E L James

Grinin Elli Tonu, Karanlığın Elli Tonu, Özgürlüğün Elli Tonu…  1.Kitap 572 sayfa, 2. Kitap 634 sayfa, 3.kitap 697 sayfa. Erotik Roman, Yetişkin okurlar için uyarısıyla satılıyor. 1.kitabı daha önce okumuş ve burada Grinin Elli Tonu başlığı altında paylaşmıştım. Devam kitaplarını okuyup okumamakta kararsızdım. Ancak kitabın öyle bir sihri var ki devamını merak etmekten kendinizi alamıyorsunuz.

20150101_183216

Sevgili iş arkadaşım Hasibe üçlemeyi okuyup ballandıra ballandıra anlatınca bari okuyayım dedim. Hem 14 şubatta da filmi vizyona girecek. Fragmanlar oldukça ilgi çekici görünüyor. Hasibe devam kitaplarında erotizmin dozunun azaldığını ve psikoloji ile entrikanın arttığını söyleyince siparişimi verdim.

İlk kitaptan bahsetmeye çok gerek var mı bilmiyorum, üstünkörü anlatayım. Üniversitede edebiyat öğrencisi olan Anastasia Steel, okul gazetesi için milyarder ceo Christian Grey ile bir röportaj yapar. İkilimiz birbirlerini gördükleri anda aralarında inanılmaz bir cinsel çekim oluşur. Ve büyük aşk böyle başlar. Aralarında inanılmaz büyük farklılıklar vardır Anastasia sıradan bir öğrencidir üstelik ilişkilerde çok deneyimsiz ve bakiredir. Christian Grey ise ülkenin en yakışıklı, eğitimli, kültürlü, zengin vs.vs. beyaz atlı prensidir. Ama bu prensimizin karanlık bir yönü vardır. Geçmişi zorluklar ve travmalarla doludur ve cinsellikte hükmetmekten, acı vermekten hoşlanır. Kırmızı acı odasında kadınları itaate zorlayıp acı vererek inanılmaz fanteziler yapmaktadır. Birlikte olduğu kadına sadece cinsellikte değil normal hayatta da itaatkar olması adına bir gizlilik sözleşmesi imzalatmaktadır.

images (3)

Christian Grey

Anastasia bir karar vermek zorundadır. Ya bu cinsel birlikteliğe boyun eğerek Christian ile birlikte olacaktır ya da reddedip onu sonsuza kadar kaybedecektir. İlk kitapta Anastasia bu ilişkiyi Christian’ı kaybetmemek için denemek istiyor. Çünkü Christian bu karanlık yönünün dışında inanılmaz iyi yürekli, düşünceli, nazik ve esprili biridir. Fakat yaşadıkları ilişki psikolojik açıdan Anna’yı yıpratmaktadır.

İlk kitapta maalesef Anna’mız mükemmel ötesi karanlık prensimiz Christian Grey’i terk etmektedir. Çünkü ne kadar çalışırsa çalışsın bir itaatkar olamamakta, aşağılanma ona dayanılmaz gelmektedir.

images

Anastasia Steel

  1. Kitabımız da hayatını bu şekilde geçiren ve bir sürü psikolog değiştirmesine rağmen geçmişin yaralarından ve yaşadıklarından kurtulmayı başaramamış olan Christian Grey’in aşk için değişmeye çalışmasını okuyorsunuz. Aynı zamanda onu böyle yapan karanlık geçmişi ve değişimi anlatılıyor.

İşte tam bu kısımda kitabı biraz eksik buldum. Spoiler vermeyeceğim ama Christian Grey’in karanlık geçmişinin detaylarına daha fazla girilebilirdi. Sanki yazarda onun neden böyle olduğunu bilmiyormuş gibi üstünkörü vermiş bazı anıları ve gerisini bir boşlukta bırakmış.

Aşk iyileştirir mi tüm yaraları, silebilir mi geçmişin izlerini? En karanlık kuytu köşelerinize kadar işleyebilir mi? Hayır daha fazla anlatmayacağım. Yüzyılın aşkı onlarınki. Sizi kitapları ve ilk kitabın filminin fragmanı ile baş başa bırakayım

YouTube Preview Image

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Elli Ton Üçlemesi – E L James için 1 cevap

  1. Geri izleme: Grey – El James | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın