Dudak Dolgunlaştırıcılı Likit Mat Ruj – Lip Kit

Her yerde bahsedilen şu dudak dolgunlaştırıcılı likit mat rujları sonunda ben de denedim. İnce dudaklarım olduğu için daha önce de dudak dolgunlaştırıcı özelliği olduğu iddia edilen ürünlerden kullanmış ama memnun kalmamıştım. Bu ürünlerden o kadar çok bahsedildi ki hiç umudum olmamasına rağmen denemek istedim.

Bir süre araştırdım, nedir ne değildir diye… Kimileri çok iyi olduğunu iddia ediyordu kimileri de işe yaramadığını…Aldığınız sonuç biraz da beklentinizin büyüklüğüne göre değişir ya, dedim madem hiç beklentim yok o zaman bir deneyeyim.

LipKit resmi satış sitesinden 3 adet rengini sipariş ettim. Ben en çok kırmızı renk ruj kullanıyorum. O yüzden seçtiğim renklerden biri 4 numaralı Love adlı kırmızı rujuydu. Diğer iki tercihim de günlük hayatta kullanabileceğim 1 numaralı Candy ve 6 numaralı Summer oldu. 3 ürün kargo ücreti olmadan 89 tl ye mal oldu bana.

Siparişi verdiğim gün kargolandı ve ertesi günü ürünler elime geçti. Hemen denedim tabi kırmızısından başlayarak.

Kırmızı ruj kullanmak zordur,bilenler bilir. Her yere bulaşır.Çok dikkatli olmanız gerekir.Likit Mat rujların avantajı dudakta diğer rujlara oranla daha kalıcı olması ve bulaşmaması. Dezavantajı da dudakta aşırı kuruluğa sebep olması.Yani bir yerden sonra dudaklarınız çizgi çizgi ve çatlamış gibi görünüyor. 

Dolgunlaştırıcı özelliğine gelirsek; ilk sürüşte dudakta biber yemişsiniz gibi bir karıncalanma oluyor. Yaklaşık bir dakika sonra geçiyor o his. Rujun da dokusu çok kalın. Kuruduktan sonra hafif bir fark oluyor ama çok hafif. Yani öyle birden Angelina gibi olmuyorsunuz. Dudakları zaten dolgun olanların daha çok işine yarar bence. Çünkü ben de çok ahım şahım bir farkı yok. Ben ruju kalemle çevreleyerek de aynı sonuca ulaşıyorum.

3 rujdan sadece kırmızı olanı beğendim. Diğer renkler çok açık kaldı ve dudağımda güzel durmadı. Çok sıvı bir görüntüsü vardı ilk başta, kuruyunca da yol yol oldu. 

Her neyse demem o ki; bunların hepsi hikaye… 3 Tane ruja da bu kadar para vermeye gerek yok. Tane ile 39 tl + kargo ücretine sattıkları için 3 tane aldım ben.Muhtemelen 2 tanesini hiç kullanmayacağım. 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın