Dr. Strange

the-man-of-the-hour

Pazar günü eşimle genelde sinema günümüzdür. İkimizde  Benedict Cumberbatch hayranı olduğumuz için bu filmi heyecanla bekliyorduk. Ondan çok ben hayranım tabi. Zekaya vurgun bir kadın olarak şimdiye dek oynadığı sorunlu dahi rolleriyle Benedict gönlümde kocaman bir taht kurdu kendine. 

Film 3D , biraz İnception, biraz Hary Potter, biraz da süper kahraman Tor… Ortaya karışık. Benedict bu film de de fotografik hafızası olan bir dahi. Mükemmel doktor ama kibirli, egosu everest. Bir gün korkunç bir trafik kazası geçiriyor ve tüm sinirleri çok büyük hasar görüyor. Tekrar eski haline geri dönebilmek ve doktorluk yapabilmek için Nepal’de Kadim Kişi olarak bilinen kadının tapınağına gidiyor. Orada kahramanımız bildiği dünyanın dışında bir dünya ile tanışıyor. Paralel evrenler, astral seyahat, mistik güçler…

doctorstrange02048

Benedict biraz pelerinli sherlock kıvamındaydı.Zeki ve kendini beğenmiş.Yanında Watson’u aramadım değil. Film görseli, inception tarzı içiçe geçmiş evrenler gerçekten iyiydi. Yani bu filmi mutlaka 3D ve büyük ekranda izlemelisiniz.

İşte filmin fragmanı ;

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın