Dr.Savon Şampuan Deneyimim

Merhabalaaaaarrr !

Uzun zamandır yeni bir şampuan denemesi yapmamıştık öyle değil mi? Çünkü ben bir süredir Organix markasının şu yazımda bahsettiğim şampuanını kullanıyordum. Geçen seneden beri devam eden saç dökülme sorunumu biliyorsunuz, bilmeyenler şu yazımda ya da şu yazımda okuyabilirler. Önceden söyleyeyim tüm tahlillerimiz yaptırdım, her şey yolunda hatta mezoterapi ve prp (Kök Hücre ) uygulamaları da yaptırdım saçlarıma. Ama yeni çıkan saçlara rağmen dökülmem de durmadı. Yeni şampuanlar denemektense bir süre aynı şampuanı kullanayım deyip 4-5 kutu Organix kullandım.

Son zamanlarda dipleri yağlı olmasına rağmen saç uçlarımda sertleşme ve kuruma baş gösterdiği için şampuanımı değiştirmek istedim. Sonra Duygu Özaslan videosunda Dr. Savon şampuanına denk geldim.

Ben ürünü parayı basıp aldığım için deneyimlerime güvenebilirsiniz arkadaşlar. Hatta inanmayanlara buraya hesap ya da slip görüntüsü ekleyebilirim. Bu şampuanla ilgili çok fazla yorum yok ve herkes blogger ve vloggerların reklam amaçlı tanıttığını yazıyor. Ben tamamen tecrübelerimi paylaşıyorum.

Şimdi ürünü resmi satış sitesinden aldım, linkini yazımın altına ekleyeceğim. Sitesine girdiğinizde sizi saçınızla ilgili bir anket karşılıyor. Oraya saçınızın özelliklerini girerek bir saç profili oluşturuyorsunuz. Şampuanın en önemli özelliği kişiselleştirilmiş olması. Yani saçınızın dönemsel ihtiyacına göre içeriğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Çünkü saçlarımız belli zamanlarda hacim, belli zamanlarda dökülme, belli zamanlarda da kuruma ya da yağlanma problemi yaşıyor.

Şampuanın benim en sevdiğim ve beğendiğim özelliği tabi ki içeriği. Sles,Sls, Paraben,Boya,Tuz bulunmuyor. Hayvansal madde içermiyor. Şampuanın sadece temizleyiciden oluşan taban fiyatı 30 tl. Bu rakamın üstüne seçtiğiniz özelliğe göre fiyat eklemesi yapılıyor. 1 – 5 arası özellik seçebiliyorsunuz. Ama 5 özellik pahalıya gelebilir. Zaten çok fazla karışırsa herhangi bir özelliği kalmaz diye düşünüyorum.

Ben saç profilimi oluşturdum, şampuanıma eklemek istediğim özellikler olarak da 3 adet ürün seçtim. Saç kökü besleme, Saç dökülmesini önleme ve Güçlü kuvvetli saçlar… Toplamda şampuanım 30 tl taban fiyatı ve seçtiğim özelliklerle 67 tl ye geldi. Kargo ücreti almadılar. Şampuan 350 ml.

Büyük bir kutu içinde 350 ml şampuan, pompası ve üç adet minik şişesi ile geldi. Yalnız kutuyu açınca böyle kesif bir koku geldi burnuma, inanılmaz. İnşallah dedim şampuan böyle kokmuyordur. Böyle geniz yakıcı bir koku, amonyak gibi…

3 küçük şişeyi şampuana bütün ciddiyetimle döktüm ve çalkaladım. Böyle kendimi bir kimyager gibi falan hissettim. Kutusuyla falan gerçekten size özel hazırlanmış bir ürün olduğunu gösteriyor, özel hissettiriyor.

Şeffaf bir rengi var, çok fazla köpürmüyor, saçta herhangi bir koku falan olmuyor. Ben şimdiye dek 4 – 5 kere falan kullandım. Tam sonuç için kutuyu bitirmem gerektiğini düşünüyorum. Sonradan bu yazıyı editleyeceğim. Ama başlangıç için ilk izlenimlerimi yazmak istedim.

Saçlarım temizlendi, her gün yağlanan saçlarımı artık günaşırı yıkayabiliyorum. Nem dengesi açısından bu kadarlık bir kullanımla bile etkili olduğunu söyleyebilirim. Dökülme ile ilgili henüz bir şey söylemek için çok erken. Sadece şunu söyleyebilirim, şu an için her şey yolunda. Eğer dökülmeyi de keserse favori şampuanım olacak. Fiyatı umurumda değil.

EDİT : Şampuanın 1 şişesini bitirdim. Ancak dökülmeyi engelleme vaadini yerine getiremedi.Bunun dışında normal şampuan olarak fena değil. Ancak normal bir şampuana da bu parayı vermek gereksiz. O yüzden ben bir daha almam. Organix şampuanıma geri dönüş yapıyorum

Şampuanın web sitesi için buraya tık tık 

 

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Dr.Savon Şampuan Deneyimim için 12 cevap

Yorum Yapın