Dönerse Senindir – Film

Cumartesi arkadaşım Nil’le Murat Boz’un yeni ve çok tartışılan filmi “Dönerse Senindir”e gittik. Altını çizerek söylüyorum yanınızda Murat Boz’a bok atacak, filmi eleştirip duracak bir erkek arkadaş yoksa muhtemelen keyifle seyredebileceğiniz bir film. Bildiğimiz aşk acısını tüm belirtileriyle dibine kadar yaşayan bir Murat Boz seyretmek ok keyifliydi. Gözlükleri, depresyon hırkası, dağınık saçlarıyla bile çok tatlıydı. Allah, Aslı Enver’ e sabır versin. Murat Boz’un sevgilisi olmak kolay iş değil valla. Neyse filmin konusuna gelirsek;

Murat Boz prensipleri olan ve her iş kabul etmeyen bir fotoğrafçıdır, bir gün bir tesadüf sonucu bir barda şarkı söyleyen ve albüm yapmaya çalışan Selin ile tanışır aşık olurlar. İlişkileri gayet güzel giderken Selin albüm yapmayı başarır ve ünlü bir şarkıcı olur. Tabi artık yeni bir hayatın içine giren Selin’e ayak uyduramayan Murat Boz, kıskançlıklarıyla ilişkisinin sonunu getirir. Ayrılırlar ve depresyona süreci başlar.

Yine tesadüfen içip kafayı bulduğu barlardan birinde İrem Sak ile karşılaşır arkadaş olurlar. İrem ona sevgilisini geri almakta yardımcı olmaya karar verir. İkilinin Selin’i geri döndürme konusunda yaptıkları birbirinden başarısız planlar boşa çıkarken hiç farkına varmadan birbirlerine aşık olmaya başlarlar. Filmin buradan sonrasını anlatmayacağım, spoiler olmasın.Sadece sonunu biraz yetersiz buldum, Murat’ın aslından Selin’i değil Defne’yi sevdiğini nasıl anladığını anlamadık oralar çok hızlı geçti.

Hemşireleri ayaklandıran o sahne de sadece Murat Boz’un baygınken yaşadığı bir halüsinasyon, esasında onunla ilgilenen hemşireler kerli ferli amcalar. Yani olay gerçek olarak değil bir erkeğin baygınken yaşadığı hayal olarak sunulmuş. 

Film güzeldi kız kıza bir hafta sonu için güzel bir seçim olur. Murat Boz bu filmde oyunculuğunu daha da geliştirmiş. Ay Hadi İnşallah’ta kötüydü. Tabi o Murat Boz, oyunculuk yapmasa ne olur,biz gene de izleriz.Yasemin Allen’in güzelliğini, İrem Sak’ın tatlılığını ve oyunculuğunu, Murat Boz’un muhteşemliğini görmek için izlemeye değer diyorum.

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın