Doctors – 2016

fff

2016 yılının en merak ettiğim ve ratingleri çok iyi olan dizisi Doctors 20. bölümde final yaptı. Dizi yine pek çok klişeyi yıktığı ama bünyesinde başka klişeler barındırdığı için favorilerim arasına girdi. Hiç klişesiz de olmaz çünkü.
Oyuncularımıza gelirsek; başrol de Park Shin Hye ve benim ilk kez dizisini izlediğim Kim Rae Won var. İkinci adamımız Yoon Gyun Sang ve diğer kızımız ise Cheese İn the trap dizisinden Lee Sung Kyung.

doctors3
Park Shin Hye’i daha önce Heirs dizisinde izlemiştim ve pek sevmemiştim açıkçası. Oradaki ezik kız karakterinden hoşlanmadım belki de. Çünkü bu diziyle benim için ikonlaştı diyebiliriz.

Kim-Rae-Won
Dizi de vurduğunu indiren gangster ruhlu bir kızı canlandırıyor. Ailesiyle yaşamasına rağmen üvey annesi ve babası ile anlaşamadığından vaktinin çoğunu sorun çıkararak ve dışarıda kavga ederek geçiriyor. Gittiği son okuldan da kovulunca babası tarafından başka bir yerde yaşayan büyükannesinin yanına kelimenin tam anlamıyla terk ediliyor. Babası onu bir daha görmek istemediğini falan söylüyor.

tumblr_inline_oaaj6recP71qelu2x_500

Dizinin tatlış 2. Adamı 🙂

Park Shin Hye ilk başta babaannesi ve orada yaşadığı yeni okulunda da sorun yaşıyor. Ancak bir beyin cerrahı olduğu halde öğretmenlik yapan Hong ji Hong ile tanışması hayatında bir milat oluyor. İdealist doctor öğretmenimiz gangaster ruhlu kızımızı yola getiriyor ve ona ders çalışmayı öğretiyor. Tam hayatında bir şeyler yolunda gitmeye başlamışken Öğretmen Hong’ a aşık olan yakın arkadaşı Seo Woo’nun iftirasına uğruyor ve hapse düşüyor.Üstüne hapisteyken büyükannesi ağır hasta oluyor.

4

Dizinin 2. Kadını, çok tatlı ve masum yüzlü…

Seo Woo’nun doktor olan babası tarafından büyükannesi ameliyat ediliyor ama ameliyat sırasında oluşan bir aksaklıktan dolayı vefat ediyor. Seo Woo’nun kibirli babası içten bir özür yerine ukalalık yapıp aileye para teklif ediyor.

08
Babası hastaneyle anlaşıp büyükannesinin ölümü nedeniyle verilen parayı alınca Hye Jung ailesiyle zaten kötü olan bağını tamamen keser ve artık intikam için yaşmaya başlar. İlk olarak ondan hoşlanan Hong hocayı terk eder ve hırsla okuyup çok başarılı bir cerrah olur. Seo Woo, babası ve Hong Hoca’nın çalıştığı hastane de cerrah olarak işe başlar.
Bu dizi de erkek ve kız arasında geçen klişe motosiklet çarpmasından kurtarma gibi klişeler hep kız tarafından yapıldı. Hye Jung sürekli birinci ve ikinci adamımızın hayatını kurtarıp durdu.

rLWcmS0_large

2. kez sevdiği erkeği Hye Jung’a kaptıran kızcağız 🙂

Hye Jung doktor olduktan sonra babası ortaya çıkıyor. Bu Kore dizilerinde kötü adamların birdenbire iyi adam olması beni hep şaşırtmıştır. Sanki Hye Jung’ı başından atan o değilmiş gibi gayet yumuşak ve iyi bir adam olarak belli bölümlerde kendini affettirebilmek için ortaya çıktı durdu. Dizinin bu kısmını da sevdim Hye Jung affetmedi babasını.
İntikam için geldiği hastanede Hong Hoca ile geçmişte yarım bıraktıkları aşklarına devam ederler. Aynı zamanda eski arkadaşı Seo Woo’nun bu hastanede aşık olduğu doktor arkadaşı da Hye Jung’a aşık olur. Burada kız haklı ama kimi sevse sevdiği Hye Jung’a aşık oluyor.

f9a13a8e-d885-492b-935c-e843bfaf8f86
Seo Woo’yu canlandıran oyuncu kız gerçekten çok güzeldi. Bu diziden önce Cheese İn The Trap dizisinde oynamış ben o diziyi seyretmediğim için ilk kez gördüm. Kesinlikle daha fazla dizi de hatta başroller de oynamalı.
Bunun dışında hastane de ki diğer karakterler de çok sıcakkanlıydı. Öyle aman aman kötü bir karakter yoktu. Kan tutuyorsa kesinlikle izlemeyin çünkü her bölümde detaylı beyin ameliyatı gösteriyorlar. Ayrıca diziye giren hastaların hikayeleri de ayrı bir heyecan ve keyif kattı diziye. Tabi sondaki hamile kadının öyküsü hariç. O kısım baya ağlattı.

doctors-cast
Finali yetersiz buldum. Şaşırdık mı? Hayır, alıştık buna zaten. Hye Jung’ın babasıyla olan durumu askıda kaldı. Seo Woo ile ilgili daha fazla mutlu kareler görmek isterdik. İkinci adamımız çok tatlıydı ama onunla ilgili de herhangi bir son olmadı. Yine de mutlu sonla bittiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden kötü de değildi sonu.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Doctors – 2016 için 2 cevap

  1. Geri izleme: 2016 da izlediğim Kore dizilerim | Kendimi Seçtim Ben

  2. Geri izleme: Kalp Atışı – Yeni Kore Dizisi Uyarlaması | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın