Deliha – Gupse Özay

indir (3)

Uzun bir aradan sonra tekrar buradayım.Bu aralar o kadar yoğunum ki başımı kaşıyacak vaktim yok. Birde Aralık 6 – 7’sinde açıköğretim sınavları var,boş vakitlerimde kitap okumayı bıraktım, ders çalışıyorum.Dizi izlemem de minimumda,şu sıra bir tek sinemaya gidiyorum onu da yazacak vaktim olmuyor.Neyse bu kadar halimi anlatmam yeter.

Geçen hafta annemle birlikte Deliha filmini seyrettik.Annem yaşlı olduğundan sinemada gözleri altyazıları seçemiyor, o yüzden türk filmleri seçiyorum onun için. Komedi filmlerini de seviyor, Gupse Özay’ı da ben seviyorum. Biraz Recep İvedik’in dişisi olduğunu düşündüğüm Deliha filmini seçme sebeplerim bunlardır.

images (7)

Geçen hafta Salak ile Avanak’ı seyredip yazmıştım.Deliha’yı seyrettiğim zaman daha çok eğlenip güldüm. Daha bize özel,bize göre geldi,hem öyle küfür falan da yok, ailecek gidilebilecek bir film. Gupse de çok başarılı bir oyuncu.Dizi de ayrıca Recep İvedik’in 3. filminde yeğenini canlandıran sevimli kız çocuğu büyümüş ve bu filmde Deliha’nın yakın arkadaşını canlandırıyor.Zeynep Çamcı rolünde gerçekten başarılıydı.Bu kızın hiç normal arkadaşı olmayacak mı?

indir (4)

Ben Deliha gibi bir mahalle ortamında büyüdüğüm için oradaki karikatürize edilmiş mahalle karakterleri bana çok sıcak ve samimi geliyor.İnternette bu filmle ilgili çok acımasız eleştiriler yapılıyor,oysaki bence film Recep İvedik’ten bin kat daha güzel.Bir komedi filminden neler beklediğinize de bağlı tabi. Size kültürel anlamda bir şeyler katmasını beklemezsiniz,vaktiniz vardır,biraz eğlenmek, kafa dağıtmak istersiniz, sizi düşündürmeyecek,yormayacak  basit şeylere ihtiyacınız vardır,o zaman gidersiniz.

Deliha erkek gibi büyümüş, pek de güzel olmayan,saf ama kaba bir kızın aşkı bulmaya çalışmasını anlatıyor.İyi vakit geçirmek için seyredilebilir diye düşünüyorum.Üstelik ilk senaryo denemesinde Gupse’ye acımasız davranmamalıyız,bu yolda hemcinsimize elimizden geldiğince destek olmalıyız diye düşünüyorum.

YouTube Preview Image

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın