Coffee Prince

images (6)

Hangisi baş roldeki kız bulun bakalım:))

                   Sonunda Coffee Prince’i de izledim. Bloglarda ününü çok duyduğum, bir türlü izleme fırsatı bulamadığım bir diziydi. Bu kadar geciktirmekle hata etmişim. Diziye bayıldım. Tabi ben bunu söylediğim zaman artık başrolde oynayan çocuğun çok yakışıklı olduğunu anlıyorsunuz. Gong Yoo gene “insan değil” sıfatıyla andığımız, gözümle görsem inanmayacağım türde bir varlık. Dizi boyunca o mimikleri,  hareketleri, büyükannesine yaptığı şımarıklıklar ve duygularını anlatmaya çalışırken yaşadığı o utangaçlık kendisine duyduğumuz hayranlığı kat be kat artırdı zaten. Hee diyeceksiniz ki Lee Min Ho’ya ne oldu. O benim ilk göz ağrım ve tahtından asla indirmeyeceğim prensim diğerleri ancak ikinci sırada gelebilir. Bir çok kore dizisi izleyip pek çok kişiyi beğendim ama Gong Yoo’da bambaşka bir büyü olduğunu düşünüyorum. Zaten bu Kore dizileri sıkıcı bile olsalar da görsel şölen onları gene de izlenilir kılıyor.

images (5)

Gong Yoo

                Gene lafı fazla uzattım bak, ben dizinin tanıtımı yapmak için yazmaya karar verdim bu yazıyı… Dizimizin başrolündeki esas kız Go Eun Chan  16 yaşında babasını kaybetmesiyle annesinin ve kız kardeşinin geçimini üstlenmek zorunda kalır. Okulu bırakıp çalışmaya başlar ve iş hayatında kolaylık olması için erkek gibi giyinmeye ve erkek gibi davranmaya başlar. Doğrusu o çıtkırıldım kore kızlarından böyle gerçekten erkeğe benzeyebilecek bir kızın çıkabilmesi çok şaşırttı beni.  Gerçekten de çok iyi rol yapıyor. Başroldeki esas oğlumuz Seul veliahtlarından zengin ve şimarık bir çocuk, kuzeninin kız arkadaşına aşık ama yapabileceği fazla bir şey yok. Bu arada Koreli kızların yüzsüzlüğüne de hastayım. İki erkeğin aşık olduğu bu kız Dk adında başka birine aşık olup Chol Han Soung’umuzu terk ediyor, 2 yıl o adamla yaşadıktan sonra geri dönüyor ve hiçbir şey olmamış gibi affedilip eski ilişkisine başlamayı düşünüyor, bu arada bizim esas oğlumuza da oldukça sıcak davranıyor. Ama dizi ilerledikçe kızın aslında iyi biri olduğunu düşünüyorsunuz, zaten bu dizide kötü bir karakter yok.

images (1)

Başroldeki Dörtlümüz

                  Esas oğlumuzun büyükannesi oğlumuzu adam edebilmek için ona berbat ve döküntü bir cafeyi veriyor ve 3 ayda cafenin gelirini üç katına çıkarabilirse Amerika’ya gitmesine izin verecek. Bu Korelilerin Amerikan hayranlığı her dizide acayip derece de sırıtıyor.  Her dizide mutlaka birileri Amerika’ya gider ya da oradan gelir ya da hep gider gelir. Bir de çok enteresan meslekler var dizilerde, mesela, esas oğlumuz legolardan robot tasarımı yapıyor,  bunun için Amerika’da 3 yıl eğitim alıp iyi bir yerden iş teklifi bile alıyor.  Esas kızımız dizinin ilerleyen bölümlerinde iyi bir kahve yapıcısı yani Gurme olmak istiyor, başka bir dizide kız çanta tasarımcısıydı. Bu mesleklerle Türkiye’de olduğunuzu düşünsenize, kesin açsınız yani.

images (4)

Tombiş Yanak…

                Esas oğlumuz esas kızımızı erkek sanarak cafe de işe başlatıyor. Zaman geçtikçe tabi birbirlerine aşık oluyorlar ama çocuk bu yüzden kendini ibne sanmaya başlıyor. Bir erkekten hoşlandığını düşünüp duygularını engellemeye çalışıyor. Gerizekalı kızımız hem çocuk ona aşık olsun diye uğraşıyor hem de kız olduğunu söylemiyor. Çocuğun çektiği çileye bakın. Ama sonunda çocuk kendi gayliğini kabul ediyor ve ne olursa olsun onunla birlikte olmak istediğini söylüyor. O esnadan sonra kızımız, kız olduğunu söylüyor ama çocuğa yaptıklarından dolayı aralarında nazla niyazla karışık bir küslük oluşuyor.

indir (1)

                Hikaye genel olarak bu, çok çetrefilli, karışık bir örgüsü yok sade,basit ve sevimli… Ancak klasik bir Türk kızı olarak sürekli kızın güzelleşmesini bekledim durdum. Neden tüm Kore dizilerinde kızlar hiç güzelleşmez başta ne iseler sonda da o olarak kalıyorlar. Biz yıllarca Türk filmlerinden böyle görmedik ama yaa. Hele finalde yurtdışından eğitimden döndüğü zamanda daha bir güzelleşmesini bekliyordum ben. Her Kore dizisi gibi bunun finalinden de hiç hoşnut kalmadım. Hiçbir beklentimi karşılamadı. İnsan ya şaşaalı bir düğün yapar sonunda ya da şu kızı biraz insana benzetir. Kızın o kadar yıldan sonra dönmesi güzelde ailesiyle şöyle bir salyalı sümüklü kavuşma sahnesi bile göstermediler.

images

             Sonuç olarak bütün söylenmelerime karşılık izlediğim en tatlı dizilerden biriydi kafe de işler yoluna girdikten sonra  oradaki arkadaşlıkları, birbirlerine yaptıkları trip ve kaprisler, masumiyetleri, sanırım Kore dizilerini bu kadar sevip izleme nedenimiz de işte bu, en başta bizim kaybettiğimiz masumiyet…

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Coffee Prince için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın