Cinderella With Four Knights

2016063001002345000164431

2016 dizilerinden Cinderella with Four Knights’ı da bitirdim sonunda. Sonlara doğru biraz ite kaka gitse de genel olarak beğendim diziyi. Çok şey vermeyen, gözyaşlarına boğmayan,klişelerle dolu, eğlencelik, çerez bir yapımdı.
Dizi adından da anlaşılacağı üzere bir Külkedisi hikayesi. Ama bu sefer birbirinden yakışıklı ve mükemmel 4 tane prensimiz var. Gözlere şenlik kızlar…

5db9f530448a6facb8afc61e09bae8dfd6f451d4a7ddbee782e53ece4adda0fd
Başrol de ilk defa bir dizisini izlediğim, bana çok tatlı ve sempatik gelen Park So Dam oynuyor. Dizi de Eun Ha-Won adında iyi yürekli fakir Cinderellamızı canlandırıyor. Annesini bir yangında kaybeden, babası tır şoförü olduğundan hep uzaklarda çalışan Eun ha-Won ona kötü davranan üvey annesi ve üvey kızkardeşiyle yaşamaktadır. Öğretmen olmayı hayal ettiği için üniversite masraflarını karşılayabilmek adına bir sürü part time işte çalışıp para biriktirmeye çalışan Cinderellamız bir teslimat sırasında tesadüfen bir cheabol olan Kang Hyun Min ile karşılaşır.

kang-hyun-min-gif

Kang Hyun Min denilen dünyalar yakışıklısı delikanlı dedesinin 5. kez nikah masasına oturmasına kızdığı ve onu rezil etmek istediği için Eun Ha Won’ a 4 saatliğine nişanlısı gibi görünmesi için yüklü miktarda para teklif eder. Üniversite hayali için teklifi kabul eden Eun Ha Won nikahta Kang Hyun Min’in günü berbat etmeye çalışma çabasını fark eder ve onu kaba kuvvetle dedesinden özür diler bir hale getirir.
Ülkenin en zenginlerinden büyükbaba Kang, Eun Ha Won dan çok etkilenir ve ona bir iş teklif eder.

4c79557e-0669-4268-9095-cdbf1c4aacce
Ölen üç oğlundan olan ve birbirinden nefret eden 3 torununun aynı evde yaşamasını ve bir aile olmaya çalışmalarını sağlaması karşılığında tüm eğitim masraflarını karşılayacağını söyler. Yalnız tek bir şartı vardır. “İlişki kesinlikle yasak”
Ben böyle saçmalık görmedim. Büyük babanın bunama alameti olarak görüyorum. Sen fakir bir kızcağızı al, ülkenin en zengin, en yakışıklı, en zampara, en, en en 3 erkeğinin yanına yerleştir ve ilişki yasak de. Eun Ha Won dua etsin sadece birine aşık oldu, ben olsam üçünü de alırdım 🙂

tumblr_oc6gr8nqcy1unrbkao1_400

Sekreter Lee Yoon-Sung

Dizinin ismi dört şövalye iken neden üç oğlan var diye düşünüyorsanız hemen açıklayayım. Dördüncü şövalye Büyükbaba Kang’ın sağ kolu ve ceosu olan Sekreter Lee Yoon-Sung…
Birbirinden nefret eden üç kuzeni korumak, büyükbabanın sağ kolu olmak dışında bir de inanılmaz yakışıklı ve karizmatiktir ki bazı bölümler kuzenleri de bastırmıştır.

c4k_ep4_8d

Zampara Kang Hyun Min

Üç kuzene gelirsek ;
Birincisi Büyükbabanın “zamparanın teki” olarak nitelendirdiği Kang Hyun Min.
Küçükken en yakın arkadaşının ölümünü görmüş ve yardım etmek yerinde korkup kaçtığı için yıllardır vicdan azabıyla yaşayan, arkadaşının kızkardeşi Hye Jin ilk aşkıyken bu olaydan sonra ona sürekli kötü davranan, umursamaz görünen ama aslında çok duygusal ve yardımsever olan, yaptığı çapkınlıklarla gündemden düşmeyen varislerden biri.
Hayatlarına sonradan gelen Kang Ji Won’dan ve küçük kuzen Kang Seo-Woo’dan nefret etmektedir.

01

Jung Il-Woo annesi ile birlikte fakir bir hayat sürmüş, babasının kendilerini terk ettiğini sanan, bu yüzden babası ve büyükbabadan nefret eden, annesinin ölümünden sonra büyükbabası tarafından zorla Gökyüzü konağına getirilen asi kuzeni canlandırıyor.

tumblr_inline_oc7pc16dqb1qelu2x_500
Lee Jung-Shin ise bu üç kuzen arasında en duyarlı, en sevimli,en yumuşak huylu ve sanatçı kişilikli olandır.Ülkenin en sevilen şarkıcılarından olup yüzü ve sesiyle para kazanmaktadır.
BUNDAN SONRASI SPOİLER İÇERİR

cinderella-and-four-knights-gif-2

Dizi romantik komedi kıvamında klişelerle devam etse de sonuna doğru bir parça dram eklemişler ki beni en çok o kısımlar sıktı. Neyse ki kötü bitmedi, ilk defa bir kore dizisi sonunu sevdim.

tumblr_obvv61hfxu1r5c02zo1_500

Nasıl tatlı ya:)

Diziyi Bof’a benzetenler çok olmuş. Ben de ilk başta baya benzerlik olduğunu düşünmüştüm. Her halükarda pek çoğumuzun ilk dizisi olan Bof’un yerini tutamaz tabi.

75ba1e02-2894-4101-b31f-9f0c6b79ea3e
Senaryo da tutarsız yerler de yok değildi. Başlarda birbirlerinden nefret eden, aynı yerde bile bulunmaya tahammül edemeyen kuzenler, dedeleri hasta olunca kanka oldular ama hiç arada yumuşak bir geçiş olmadı. Sonra küçük kuzenin dizinin sonunda tüm kariyerini bırakıp sokaklarda şarkı söylemeyi seçmesi ayrı bir saçmalıktı.Sen ülkenin en zengin adamının torunu ve en tanınmış şarkıcısısın. Sokak müzisyenleri gibi çalışmak senin neyine.Ayrıca yalnız kalmasın diye onun yanına yerleştirilen Eun Ha Won’un arkadaşını da hiç sevmedim. Çünkü yakışıklı olmasa da karakter olarak dizi de ki en iyi, en tatlı çocuk oydu ve çizgisini asla bozmadı.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Cinderella With Four Knights için 1 cevap

  1. Geri izleme: 2016 da izlediğim Kore dizilerim | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın