Cha’ya Galata

chaya_1

Cumartesi tiyatrodan sonra arkadaşımla gidip oturabileceğimiz bir yer arıyordum ve internette Cha’ya Galata’yı buldum. Bir çoğunuz belki biliyorsunuzdur ama ben yeni keşfettim. Benim gibi bilmeyenler için biraz bahsetmek istiyorum.

mekan2
Mekanın adresi Şahkulu, Şah Kulu Bostan Sk. No:22, 34421 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye olarak geçiyor. Adı üzerinde Galata Kulesi’ne çok yakın.

img_1796
Rengarenk, bıcır bıcır bir konsept yapmışlar. Siyah, beyaz inanılmaz sempatik tombiş bir de kedileri var. Mekan adı üstünde çay evi ama farklı lezzetler de deneyebilir kahvaltı da edebilirsiniz.Biz çay için gittik. Menüde 60 çeşit çayı görünce yardım istedik tabi. Bize damak zevkimize uygun harika çaylar tavsiye ettiler. Ben menüdeki 16.numaralı kavunlu bir çay sipariş ettim. Arkadaşımda siyah çay çeşitlerinden denedi.

img_1794
Her iki çayın da hoş bir aroması vardı ancak normal bitki çaylarında da bu tatları bulabilirsiniz. Bulamayacağınız şey mekan çalışanlarının güleryüzlülüğü, cafenin konsepti ve güzel bir sohbet.

img_1797
İki şirin demlikte geldi çaylarımız toplamda 6 bardak çay çıkıyor. Yalnız fiyatlar biraz tuzlu. 6 bardak çaya 45 tl civarı bir rakam ödedik.

img_1806
Bol bol foto çekmeye çalıştım ancak biz akşam gittiğimiz için ışıklandırmadan dolayı resimler net çıkmadı bir kısmını görsellerden aldım.Affola…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Gezdim Gördüm kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Cha’ya Galata için 2 cevap

  1. Esra der ki:

    Ben de nette görmüştüm daha önce burayı, bir gün gideyim diye düşünüyordum, farz oldu artık 🙂

    • saremy der ki:

      Bazen böyle hoş ve değişik yerler görmek güzel oluyor. Bir boş vaktinizde Hobbit House Balat yazısındaki mekanı da ziyaret etmenizi öneriririm

Yorum Yapın