Can We Love

Could-We-Love-Poster1

Sevebilir miyiz? Diziyi tamamen rasgele buldum,kimse tavsiye etmiş değil,2013 Aralık yapımı olduğundan bloglarda da pek eleştirisini bulamadım.Bir deneyeyim diye başladım.
Dizimiz 3 adet 40 yaşındaki Ahjummanın birbirleriyle olan dostluklarını,hayat mücadelelerini ve aşklarını anlatıyor.Kore’de 40 yaşında olmak az çok herkesin tahmin edebileceği gibi çöpe çıkmak anlamına geliyor.

Could-We-Love2

Dizinin başrolündeki 3 kadın çocukluktan beri arkadaşlar.Liseden sonra bir tanesi Eugene Kim ( Yoon Jung Wan ) sevdiği adamla evlenip çocuk sahibi oluyor. En büyük hayali de iyi bir senarist olmak. Ancak eşi ile maddi imkansızlıklar sonucu yaptıkları kavgalar ve de kaynanasıyla görümcesine dayanamadığından boşanırlar. Jung Wan oğlu ve annesiyle yaşamaya başlar.Bir yandan da başarılı bir senarist olmak için çok çalışmaktadır. Diğer ahjummamız Kim Yoo Mi ( Kim Sun Mi ) liseden sonra bir kazada ailesini kaybeder ve tek başına ayakta durabilmek için çok çalışır, başarılı bir iç mimar olur ancak ne yazık ki evlenemez. Choi Jung Yoon (Kwon Ji Hyun) da liseden sonra çok zengin bir adamla evlenip 2 çocuk yapar ve evinin kadını olur.

images (4)

Jung Wan ve annesi

Dizinin başında Jang Wan çok iyi ve sefildi bu yüzden gıcık oluyordum ona içlerinde en zavallısı oydu hatta annesi yüzünden evini bile kaybetti,büyük borçlar altına girdi. Ama ilerleyen bölümlerde başrol oyuncumuz dizinin 1. adamı dünyaca ünlü yönetmen Uhm Tae Woong ( Oh Kyung Soo ) ile tanışır ve hem aşk hayatı hem iş hayatı beyaz atlı prensinin gelmesiyle düzene girer. Yalnız Tae Woong’a o kadar mükemmel bir karakter çizmişler ki öyle bir adamın varlığı imkansız. O kadar anlayışlı,destekleyici, endişelenen, sürekli ilgi gösteren ,mümkün değil…

indir
Kim Sun Mi’de çok başarılı bir iş kadını olmasına rağmen Kore standartlarına göre 40 yaşında ve henüz evlenmemiş olduğundan başarısız sayılmaktadır. Dolayısıyla kızımız dizi boyunca kendine koca kovalar. Tabi kendisinden 10 yaş küçük çalışanıyla düşüp kalkmayı da ihmal etmez.Bu arada o ne tatlı çocuktu öle, kadının bütün çirkefliğine rağmen dizi boyunca peşinden koştu,hep yanında oldu ve asla vazgeçmedi. Zaten ilerleyen bölümler de sevdiği kadını hamile de bıraktı bizim şirin ufaklık…

indir (2)

Dizinin Tatlısı, kendisinden 10 yaş büyük patronuna aşık…

indir (1)

Ji Hyun bu kadına insanın içi parçalanıyor

Ji Hyun dizi de başlarda en düzgün hayatı olan kişi olmasına rağmen ilerleyen bölümlerde hayatı en çok karışan en çok olayı yaşayan kişi olmayı da başarıyor. Dizi tamamen onun hayatı üzerine kurulu sanki.Korkunç,felaket bir kaynanası var ve 16 yıl boyunca sesini çıkarmadan kaynanasının sözlü ve fiziksel şiddetine uğruyor. Ancak geçmişten gelen eski sevgili tüm aile, hayatını ve aşk hayatını darmadağın edecek. Ji Hyun’un hayatının detaylarını vermiyorum.Çünkü aslında dizide ne oluyorsa bu kadın üzerinden oluyor.Onları da artık izleyip göreceksiniz bir zahmet.
Ben diziyi beğendim. 3 kadının hayatla mücadelesi ve dostlukları oldukça gerçekçi anlatılmış. Tüm dizilerde olduğu gibi erkekler idol ve baştan aşağı karizma ama kadınlar ve yaşadıkları tümüyle gerçek…

images (3)

Ji Hyun ortaokulda hamile kalan kızı

Daha pek çok karakter var dizi de. Ji Hyun’un eski sevgilisi mesela inanılmaz tatlı ve yakışıklı bir adam, Ji Hyun ne zaman kocasından ayrılıp bu adamla kavuşacak diye merak edip duruyorsunuz. Ji Hyun’un kızı mesela… Bir ortaokul öğrencisi ama ABD’de ki sevgilisinden hamile kalıyor ve çocuğu doğurmaya kalkıyor,üstelik bunu ailesine de rahatlıkla söyleyebilecek kadar asi.Çok fazla anlatmayayım diyorum her seferinde ama kendimi de durduramıyorum.
ben en iyisimi susayım ve sizi dizinin Traileri ile başbaşa bırakayım…

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Can We Love için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın