Bir şampuan denemesi daha…Organicum…

markenbanner_organicum

Şu aralar çok dertliyim. Saçlarım için memnun kalacağım hayatımın şampuanını bulamıyorum. Aradığım şey  içeriğinde paraben,silikon,parfüm,sls,als olmayan, organik ve saçlarıma iyi bakabilecek bir şampuan. Kendimde en çok önem verdiğim şey cildim ve saçlarım. Tamam çok şükür ki bir sorunum yok ama piyasadaki kimyasallarla dolu ürünleri kullanmak istemiyorum. Bu bağlamda bildiğiniz gibi No Poo akımından, çeşitli organik içerikli şampuanlara kadar pek çok ürün denedim.Aradığımı henüz bulamadım.

No Poo yazım için buraya tık tık 

No Poo Sonucum yazım için buraya tık tık 

Saç Bakımı Yazım için buraya tık tık 

Diğer Şampuan Denemem için buraya tık tık

Organicum’a internette yaptığım araştırmalar sonucu rastladım. Sertifikalı ve içerik olarak %95 üstü organik bir şampuan. Tabi bu şampuanların bir de şöyle bir huyu var, kimine iyi gelir kimine kötü. Her saç ve cilt yapısı birbirinin aynı olmadığından etkiler de kişiden kişiye değişiyor doğal olarak.

organıcum

Saçlarımın bugünkü hali 🙂

Saçlarımdan bahsetmem gerekirse, uzun,sağlıklı ve parlak saçlarım var,çok şükür. 1,5 ayda bir evde kendim siyaha boyuyorum. Ne ince telli nede kalın telli. Kepek problemi yok. Ancak gün aşırı yıkamam gerekiyor çünkü yağlanıp ağırlaşıyor.3 telde beyazım var,maalesef…

Organicum’u eczaneden 25 tl ye aldım fiyatı da uygundu. Kullanmaya başladım.Şişenin yarısından çoğunu bitirdim.Artık sonuçlarla ilgili bir iki şey çiziktirebilirim diye düşünüyorum.

 Organicum Saç Dökülmesi İçin Yağlı Saçlara Organik Hidrosollü Şampuan-500x500

Şampuanı açar açmaz inanılmaz tatlı ve cezbedici bir portakal kokusu yayılıyor etrafa. Öyle ki ben bununla saçımı yikarsam kesin gün sonunda tüm saçımı yemiş olurum diyorsunuz.

İlk bir kaç yıkamada saçımdaki temizlik hissine bayıldım. Organik şampuanlar genelde köpürmez ama Organicum köpürüyor. Psikolojik açıdan da tatmin edici.Yağlanması da azaldı.Hah,dedim bu sefer aradığımı buldum galiba.

20150705_160927

Erken sevinmişim. Bir aydır kullanıyorum ama saç diplerimde hafif bir kaşıntı olmaya başladı. Kaşınan yerleri de kaşıyınca saçım kepeklenmiş gibi oluyor. Siyah saçta kepek en korktuğum şeydir. ilk başta saçın alışma aşaması mı acaba dedim. Biraz zaman vermek istedim. Belki iyi durulayamamışımdır deyip saçımı durulamaya baya baya zaman ayırdım. Ne yazık ki saç diplerimdeki kaşıntı geçmiyor, yine de şampuanı bitene kadar kullanmayı düşünüyorum. Bu arada yeni şampuan için arayışa başladım bile…

Tavsiyesi olan var mı?

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir şampuan denemesi daha…Organicum… için 9 cevap

 1. Azize der ki:

  Ben Otacının şampuanlarını kullanıyorum, çok da memnunum, tavsiye ederim

  • saremy der ki:

   Otacının şampuanlarını denedim.Fena değildi ama benim saçlarımı söndürdü sanki.Daha iyi bir şampuan arayışındayım. Bulamazsam geri dönüşüm ona olacak gibi:)

 2. fatma der ki:

  Organicum’u bende almak istiyordum. Kafam karıştı şimdi, bende kepek sorunu var zaten, hassas bir saç derim var.Off katılıyorum bir kadın için şampuan meselesi çok ciddi bir sorun.

  • saremy der ki:

   Hassas bir saç deriniz varsa sıkıntıya yol açabilir. Benim saç derim hassas değil ama yine de hafif bir kepeklenme ile kaşıntı yaptı. Sizde nasıl bir tepki verir bilemiyorum

 3. Geri izleme: LilaKutu Alışverişim – 2 – | Kendimi Seçtim Ben

 4. Geri izleme: Yine bir şampuan denemesi…Nude | Kendimi Seçtim Ben

 5. mersez1985 der ki:

  Merhaba,

  Ben organicum’u yeni denemeye başladım dediğiniz gibi saç diplerinde kaşıntı yapabiliyor ama genel anlamda iyi. Alternatif olarak vichy dercos anti dandruff var onu da deneyeceğim.

  • saremy der ki:

   Evet ben de 1 şişe kullanıp bıraktım denemelerim devam ediyor hala hayatımın şampuanını bulamadım:) Hem içeriğinde kimyasal olmayan hem de hayvanlar üzerinde test edilmemiş bir ürün bulmaya çalışıyorum. Zor işim çok zor.Önerilere açığım dediğiniz şampuanı da araştıracağım. Size iyi gelirse bana da yazın lütfen

 6. Geri izleme: Hask şampuan | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın