Benim Dünya Güzellerim Programı

Youtube da video izlemeyi çok severim. Özellikle ütü yaparken, mutfakta uğraşırken canım sıkılmasın diye video açar onun eşliğinde işlerimi yaparım. Tabi iş yaparken izlediğim için genelde youtube makyaj videoları ya da komik videolar açıp onları izliyorum. Benim Dünya Güzellerim programına da bu şekilde denk geldim. İş yaparken oyalanmak için açtım ancak bu IQ düşüren saçma program beni bir sardı ki bütün bölümlerini izledim. Utanarak söylüyorum bunu ama bazı yerlerinde gerçekten çok güldüm.

İşte bu yazıda bu programla ilgili söylemek istediğim birkaç şey var, onları söylemek için yazdım. Program hakkında bilgisi olmayan varsa şöyle söyleyeyim. Divamız Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Afrodit’imiz Banu Alkan başlarında Burcu Esmersoy ile Hindistan’a seyahate gidiyorlar. Şimdi bu acayip dörtlünün Hindistan’daki maceralarını anlatıyor program.

Hatta bu programla ilgili yapılan capsleri ve esprileri okumayı da çok seviyorum. Her şey o kadar saçma ki… Neyse özellikle 5. Bölüm itibariyle başından beri beni rahatsız eden şeyden bahsetmek istiyorum. Bülent Ersoy ve Safiye Soyman’ın Banu Alkan’a karşı olan tavrı.

Tamam Banu Alkan gerçekten çok sinir bozucu ve yapmacık davranıyor ancak yine de kimseye zararı yok kadının niye bu kadar aşağılanıyor anlamıyorum. Bülent Ersoy değil tv karşısında normalde yanınızda biri varken söylenmeyecek laflar ediyor Banu Alkan’a. Hiç kimse de müdahale etmiyor 5 Bölümde Bülent Ersoy Banu Alkan’a sürekli markalardan bahsettiği için kızdı. Hatta olayı “Çalışmıyorsunuz siz, nereden paranız var, ben biliyorum sizin ne haltlar yediğinizi, filancadan para almışsınız ödememişsiniz” gibi çok çirkin yerlere getirdi. Banu Alkan’ın kullandığı garip kumaşların Tahtakale de artık kumaşlardan oluştuğunu söyledi ki gerçekse bile bu şekilde beyan edilmesi çok ayıp. Görgüsü ve bilgisi ile övünüyor ama tüm bunları bir kadına ekran başında alenen söylemenin ayıp olduğunu bilmiyor.

Programı seyreden herkes Banu Alkan’ın hep aynı şeyleri giydiğini, hep aynı kumaşlara sarındığını görüyor zaten, bunu kadının yüzüne söylemenin ne anlamı var. Sen koskoca Bülent Ersoy’sun orada Dünyanın parasına bir sürü alışveriş yapıyorsun. Ekip arkadaşlarına da hediye kumaşlar almak gelmedi mi aklına?  Aldıklarını göstermek için odana çağırıyorsun. Param olsa Banu Alkan’a vereceğim git sen de al diye vallahi. Safiye’ye vermem hayatta. Acayip gıcık oldum o kadına da. Hani herkese iyi görünmeye çalışan, sürekli kendini masum melek göstermeye çalışan tipler vardır ya? Hah işte onların kraliçesi kendisi. El altından masun masum lafını sokup sonra “Ben şaka yapmıştım “ deyip kenara çekilmeler falan…

Banu Alkan ona da iyi sabrediyor, hepsini de gıcık etmek için paso kahkaha atıyor. Başını dik tutmaya çalışıyor sürekli. Onun gibi varlık içinden yokluğa düşmek ne kadar zordur tahmin edemiyorum.

Bir zamanlar sana sultan gibi davranan insanlar tarafından hakir görülmek kolay olmasa gerek.

Bülent Ersoy’un Hindistan’da yaşayan bir Türk kadının evine gittiklerinde ki tavırları da çok yanlıştı.

Kadın bu çok ani karşılaştığı ve büyük misafirlerini ağırlamak için uğraştı ama Diva’mız her şeye burun kıvırdı. İkramları tatmadı, Hindu kadınların yaptığı ibadet tarzı şeye burun kıvırdı. Orada bir tek Banu Alkan gerçek bir hanımefendi gibi davrandı. Sürekli her şeyin ne kadar güzel olduğunu ve çok güzel ağırlandıklarını söyleyip kadını mutlu etmeye çalıştı.

Evet, Banu Akan gerçekten çok itici davranışlar sergiliyor ama sonuç olarak kimseye zararı var mı? Yok… Neden rencide etmeye çalışıyorsun, küçük düşürmeye çalışıyorsun?  En fazla görmezden gelirsin. Bırak kendi Dünyasında mutlu olsun kadın. Zirvelerden en altlara düşmek herkesin başa çıkabileceği bir şey değil. Umarım Diva’nın başına gelmez asla. Zirve derken sanattan bahsetmiyorum burada zenginlikten bahsediyorum. Zamanında banu Akan’ın yaşadığı zengin hayatı Bülent Ersoy bile kabul ediyor sonuçta.

Benim de ne dedikodu yapasım varmış heee. Ama bu programı izleye izleye şiştim vallahi. Döktüm içimi rahatladım. Ohh bee…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Benim Dünya Güzellerim Programı için 2 cevap

  1. Aslı der ki:

    Ahaha.. Programı sadece 5 dk izledim. Safiye Soyman’ ın tam bir ortam kadını olduğunu ben bile gördüm. Sinsi ve kötü niyetli. Neyseki faik hakkından geliyor onun. Bülent ayıp etse de genel olarak insanların kötü davranan insanları baştacı ettiğinin farkında ve hep bunu örnekliyor. Banu’ un fırsatı olsa onları daha çok ezeceğini düşünüyorum.
    Hee benim de dedikodu yapasım varmış :))))

    • saremy der ki:

      Uyuşturucu gibi bir şey bu dedikodu, kötü olduğunu biliyorsun ama acayip zevk alıyorsun ve yapmadan duramıyorsun. Tv programı dedikodusu en zararsız olanı. o yüzden devam bence 🙂 Yorumun için teşekkür ederim. Düşüncelerimiz bir zaten…

Yorum Yapın