Baby Driver – Tam Gaz Filmi

Bugün sinemada Baby Driver adlı filmi izledim. Türkçe adıyla Tam Gaz olarak vizyona girmiş.Film 115 dakika sürüyor, imdb puanı 8.3. Şimdi film tüm eleştirilerde çok iyi puanlar alınca alternatif de olmayınca onu seyredelim bari dedik.


Filme eşimle birlikte gittik. İki cins olarak erkek ve kadın… Filmin bu bakış açısıyla değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir erkek olarak eşim filmi beğendi. Ben bir kadın olarak filmi hiç beğenmedim.Tamamen kötüydü demek de istemiyorum.
Başrol çok yakışıklıydı, hızlı ve öfkeli tarzında araba sahneleri çok iyiydi,aksiyon sahnelerinin müzikle harmanlanmasını çok beğendim. Ancak film çok eksik geldi bana.

Dikkat bundan sonrası spoiler içerir


Mesela filmin türünden bahsederken Gerilim – Suç – Komedi demişler ama filmde komedinin “k” sı yoktu. Konusuna gelirsek ; 16 yaşında bir araba çalan Baby (Ansel Elgort ) lakaplı başrolümüz çaldığı araba bir mafya babasına (Kevin Spavey) ait çıkınca suç dünyasına adım atmış olur. Mafya babasına olan borcunu onun soyguncularını polisten kaçırarak ödemeye çalışır. Tek hayali, borcunu bitirdikten sonra lüks bir araba alıp uzaklara gitmektir. Araba sürmek konusunda üstüne olmayan Baby ailesini bir araba kazasında kaybetmiştir ve o kazadan kalma kulaklarında sürekli bir çınlama mevcuttur. Bu çınlamaya, sanırım iyi geldiği için, 7/24 müzik dinlemektedir. Dudak okuma ve dilsiz alfabesi bildiğinden de sürekli kulaklıkla dolaşması sorun olmuyor.
Soyguncuları kaçırırken dinlediği müziklerin ritmine göre de araba kullanıyor.Çete üyeleri ile soygun yaparlarken ve başı giderek daha beter belaya batarken sürekli bir beklenti içerisindeydim. Film de çocuğa böyle zeki ve yetenekli bir rol çizdikleri için bir şekilde soyguncuları birbirine vurdurtup, polisten kurtulup, kendini aklayıp, garson kız arkadaşıyla gün batımına doğru soygun paralarıyla yola çıkacağı güzel bir final beklentisi içerisindeydim.

Ama film sona doğru saçmalamaya başladı. Mesela çocuğun başına dert olan mafya babası birden bire iyi bir adam olup Baby’i kurtarmak için kendini feda etti ki orasını hiç anlayamadım. Bu tarz eksiklikler benim gözüme çok batar. Tamam araba sürme sahneleri güzeldi ama Hızlı ve Öfkeli’de daha iyisi vardı zaten.
Filmin tek güzel yanı başroldeki çocuktu. 1994 doğumlu Ansel Elgort oynadığı rolde çok iyiydi.Böyle devam ederse ilerde çok başarılı olabilir. Bu filmle ilgili tavsiyem erkekseniz keyifli vakit geçirirsiniz, kadınsanız boşverin, vaktinize yazık…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın