Antikköy Gezisi…

Optimized-IMG_3720

Antikköy’ün Girişi

Optimized-IMG_3719 (1)

Kapıdaki yakışıklı kocam olur:)

        Bugün eşim ve iş arkadaşlarıyla Çatalca’daki meşhur Antikköy’e gittik. Kahvaltı organizasyonuydu bizimki ama brunch oldu biraz saat  11:15 te anca vardık oraya. Mekanla ilgili ilk izlenimim kapıdaki derisi yoluk yoluk güneşin altında insanların önünde sergilenen zavallı deveyi görünce çok hoş olmadı tabi.  Gördüğüm en hasta ve bakımsız deveydi. Sonra mekandan içeri girdiğimde her şey çok hoş ve sempatik geldi bana. Mekandaki yer sofraları , hamaklar ,minderler bildiğiniz adı gibi yapay bir köy kurmuşlar oraya. Her yerde enteresan şeyler vardı su kaynakları , eski kuyular ,canlandırma köy hayatı modelleri…

Optimized-IMG_3789

Hamak keyfi için çok uygun bir yer

 

Optimized-IMG_3765

sürekli akan suyun sesi mükemmel bir fon

      Yalnız mekanın broşüründe bir sürü hayvan göreceğiniz yazmasına rağmen ben bütün mekanı gezdiğim halde kapıdaki uyuz deve ,kasanın oradaki  3 papağan ve bıldırcın kafeslerinden başka hayvan görmedim. Oysa broşürüne bakarsan en büyük hayvanat bahçeleri halt etmiş yani ,  öyle bir reklam yapmışlar.

Optimized-IMG_3756

 

Optimized-IMG_3757

       Köy denize sıfır bir tepeye kurulmuş manzara muhteşem, her şeyden önce o manzara ve o çarşaf gibi deniz görüntüsü insanı kendinden geçiriyor. Yalnız biz kahvaltı yaparken mangala gelmiş insanların mangal dumanları yüzünden helak olduk. Bence kahvaltı ve mangal mekanını kesinlikle ayırmalılar. Kişi başı 35 tl gibi bir ücrete köy usülü açık büfe kahvaltı veriyorlar ama kahvaltılıklar o kadar kötüydü ki kimse beğenmedi. Yemek çok fazla ilgi alanıma girmediği için (48 kilo bir kızım sonuçta) ben sorun etmedim.

Optimized-IMG_3750

Bayrağım çok güzel dalgalanıyordu

     Yemekten sonra etrafı komple gezdim.  Mekanın büyük bir kısmı bakımsız  ve kullanılmamaktan her yeri örümcek ağı bağlamış. O kullanılmayan kısımlarda çok hoş aktiviteler yapılabilir çünkü önü açık, teras gibi deniz manzaralı harika bir alan kendi haline terk edilmiş. Neyse sonuçta mekan sahibi ben değilim.

Optimized-IMG_3731

Optimized-IMG_3743 (1)

      Gittiğim mekanlarda benim için o mekanın personelinin davranışları çok önemlidir. Burada garsonlar gayet hoş sohbet, sıcakkanlı, sempatik insanlardı. Antikköy’ün en büyük artısı buydu bence.

Optimized-IMG_3729

   Sonuç olarak özetlemek gerekirse çok sıcak günlerde gitmeyin beyniniz pişer, kahvaltıya gidecekseniz sabah erken gidin ki mangal dumanı zehirlenmesi yaşamayın.  Verdiğiniz para sadece manzara için olacak kahvaltı konusunda ümitlenmeyin.

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Gezdim Gördüm kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Antikköy Gezisi… için 6 cevap

 1. Emre Merev der ki:

  Didem’de gidelim demişti. Bu yorumlardan sonra hayatta gitmem 😀

 2. Hande der ki:

  Sarecim bir yerin kotu oldugu anca bu kadar guzel anlatilabilir suan iyi ki de gitmemisim dedirttin bana :))

 3. Özgur Demir der ki:

  Defalarca Anttikköy’e giden biri olarak bu yazılanlara katılmam mümkün değil. İstanbul içinde beni köyüme götüren başka bir yer yok.

  • saremy der ki:

   Anlıyorum ama ben kendi görüşlerimi yazdım sonuçta ve objektif bir değerleme yaptığımı düşünüyorum oranın beğendiğim yönlerini de belirttim yazımda. Mekan ve çalışanlar gerçekten günümüz tabiriyle on numaraydı ancak kahvaltı kötüydü,mekan bakımsızdı. Çok daha güzel bir yer olabilir orası.Siz ne dersiniz:)

Yorum Yapın