Another Miss Oh

fotorcreated2

Dizimiz aynı ismi taşıyan ve aynı lisede okuyan iki kadın karakterin çevresinde gelişiyor. Bunlardan biri güzel, başarılı, akıllı Oh Hae Young, diğeri de başrolümüz sıradan,pasaklı Oh Hae Young…

Bizim sıradan Oh Hae Young’ımız liseden beri sürekli güzel Oh Hae Young’ın gölgesinde kalır,sürekli onunla kıyaslanır.Bu yüzden ondan nefret eder.Aradan yıllar geçer ve iki kadının yolları ayrılır. Güzel Oh Hae Young ortadan yok olur, sıradan Oh Hae Young ise çok başarılı bir adam olan Tae Jin ile evlilik hazırlıkları yapmaktadır. Sıradan Oh Hae Young düğünden bir gün önce aniden nişanlısı tarafından terk edilir.Nişanlısı bahane olarak ona “artık yemek yiyişini görmeye tahammül edemiyorum” gibi iğrenç ve çok yaralayıcı laflar eder. Oh Hae Young bir gün önceden düğünün iptal edilmesini kabul eder ama bir şartla. Herkese terk edenin kendisi olduğunu söyleyecektir. 

Another-Miss-Oh-CAST

Oh Hae Young’ın ailesi dizi de apayrı bir yazı konusu esasında. Annesi Healer dizisinden tanıdığımız Ahjumma, pek çok dizi de anne olarak izledik kendisini çok başarılı bulur ve severim.Bu dizi de de sırada Oh Hae Young’ımızın annesiydi ama gene değişik bir karakteri canlandırıyordu. Sinirlendiğinde soyunan, kocasına karşı baskın karakterli, kızını çok seven koruyup kollayan ama aynı zamanda sürekli pataklayan sert ve soğuk görünümlü kalbi yufka bir kadın. Babası dizi de negatif elemandı. Toplasanız kaç tane diyaloğu var bilinmez. Karısının yanında sinmiş bir adam, ürkek ve korkak görünüyordu. 

getImage

Bu kadın çok tatlı

Oh Hae Young terk edilmenin acısıyla baş etmeye çalışırken yıllar sonra Güzel Oh Hae Young ile yeniden yolları birleşir. Sanki Seul de başka işyeri yokmuş gibi Güzel Oh Hae Young sıradan Oh Hae Young’ın müdürü olur. Güzel Oh Hae Young dizi yorumlarında çok eleştirildiğini görsem de bence çok güzel bir kızdı, masum bir yüzü vardı. Sıradan Oh Hae Young’a bilerek bir kötülük etmedi.Hatta onunla arkadaş olmaya çalıştı sürekli, onca kötü muamele görmesine rağmen. Sıradan Oh Hae Young hayatında başına gelen bütün talihsizliklere sebep onu gördüğü için nefreti devam ediyor hep. Aslında dizinin başından sonuna kadar yaşadığı tüm kötü olaylarının başına gelmesinin sebebi Güzel Oh Hae Young olmasına rağmen maalesef kız bunları bilerek yapmıyordu sadece kader ağlarını bu şekilde örüyordu onlar için ya da senaristler diyelim. 

20121019_jeonhyebin_namooactors

Güzel Oh Hae Young

Güzel Oh Hae Young düğün günü sevdiği adamı terk eder ki bu adamın da Eric Moon olduğunu düşünecek olursak nasıl bir aptallık etmiş olduğunu anlarız. Ancak kıza hak verdiğimiz taraf Eric Moon’un o kendi ailesinin hayatını bile mahveden, paragöz ve açgözlü nefretlik annesini gördüğümüz anlar. Kim böyle bir kaynana ister ki?

amo_ep14_1

Eric Moon tam 1 yıl sonra en yakın arkadaşı olan aynı evde yaşadığı Lee Ji Sang( Kİm Ji Suk) dan Güzel Oh Hae Young’ın Kore’ye döndüğünü ve evlenmek üzere olduğunu öğrenir. İntikam almak için Oh Hae Young’ın nişanlısının şirketinin yatırımlarının önünü kesip adamın iflasına ve hapse girmesine sebep olur. Dizinin konusu işte bu; Eric yanlışlıkla Güzel Oh Hae Young’ın değilde bizim sıradan talihsiz Oh Hae Young’ımızın hayatını mahveder.Yolları bu şekilde birleşen Park Do Young ve Oh Hae Young birbirlerine sırılsıklam aşık olacak ve değme kore dizilerine taş çıkaracak bir aşk yaşayacaklardır.

kiss_06

Dikkat diyorum! Dizi bol miktarda öpüşme sahnesi içerir. Kore dizileri arasında gördüğüm en tutkulu öpüşmeleri izledim. Çiftimizin kimyası çok uyumluydu. Ben başrol kızı daha önce Lets Eats 2 de izlemiştim. Güzel bulmuyorum zaten bu dizi de de konu itibariyle güzel olmaması gerekir. Ama oyunculuğu gerçekten iyi. Eric Moon’da tam tersi, ilah gibi yakışıklı bir erkek ama rol yapamıyor. Yuvarlak kafalı erkekler hep çekici gelmiştir bana.

tumblr_o82dypPGLC1uvnv8xo3_400

İkinci adamı da Heart to hearts dizisini izleyenler hatırlar. Orada da ikinci adamdı. Korkunç saçları vardı. Bence daha fazla dizi de olmalı. Onu seyretmesi gerçekten keyifli.

201520231421740608

Dizinin finaline gelirsek; çok yalapşap bitti. Ratingleri yüksek olduğundan dizi planlanandan iki bölüm daha uzatıldı. Yine de kötü bir son sayılmazdı. Bu konuda bir şey söylemek istemiyorum. Spoiler vermeyeyim.

Diziyi hemen izlemek için buraya tık tık 

Diziden kamera arkası görüntüleri 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Another Miss Oh için 1 cevap

  1. Geri izleme: 2016 da izlediğim Kore dizilerim | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın