An’lar…

1_83

Hayat bence An’lardan oluşuyor. Gündelik hayatın monotonluğunda bazen farkına bile varamadığımız kısacık anlar. Bazen bir gülüş, bazen bir bakış, bazen içten bir tebessüm, bazen kaçamak bir heyecan.

Söze dökülmeyen duygularda varolan. Çoğumuzun sürekli olarak kaçırdığı o kısacık an’lar. Sıkışıp kaldığımız hayat denen bu döngünün farkına varamadan geçip giden o an’lar.

dianne_dengel-4

Neden bu kadar mutsuzuz? Neyi kovalıyoruz? Ve o kadar kovalamamıza rağmen neden bir türlü yakalayamıyoruz? Neden yakaladığımızı sandığımız anda bir anda boşluğa düşüyoruz? Bunca arayış ne, yolun sonunda ne var?

Bir kedinin kucağınızdayken huzurla mırlaması, hoşlandığınız birini gördüğünüz anda yaşadığınız kalp çarpıntısı, eşinizin çok sıradan bir davranışıyla verdiği huzur, yaşlı bir amcanın minnettar bakışı, soğuk ve kasvetli bir günde bulutların arasından göz kırpan güneş,gerçekleşmesi imkansız gibi görülse de sadece hayal etmenin bile güzel olduğu hayaller, sağlıkla çekilen bir nefes, küçük bir çocuğun kahkahası,birbirlerine sevgiyle bakan iki genci izlemek..

CDs4BMeWAAAOjIj

Durun, derin bir nefes alın,şimdiye odaklanın,yaşadığınız anları fark edin.

Yaşamın sıradanlığı içinde tüm An’ları yakalayabileceğiniz bir hayat olsun.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın