Amerika’nın Cadıları – Alex Mar

resim3

Bugün uzun zamandır elimde sürünen kitaptan bahsetmek istiyorum ve anlayacağınız kadarıyla kitabı almanızı pek tavsiye etmiyorum. Ben o kadar sıkıldım ki neredeyse kitap okumak şevkim komple kaçacaktı.

Yazar da da bir satanist tipi yok mu sizce de:)

Kitabı daha önce kimseden duymamıştım. Kitap arkasındaki yazısı ilgimi çekince sipariş vermiştim.Çok iddialıydı kitap arkası,şöyleydi;

Oralarda bir şey var. Ama ne ya da kim olduğunu veya nasıl iş gördüğünü söylemem!”

Büyücülükten bahsedildiğinde pek çok kişi cadı mahkemelerini veya Tatlı Cadı filmini anımsıyor. Oysa bugün, faal büyücülerden söz edilirken paganlar kastedilir!

Cadı dediğin bu değil midir hem?Şehrin kıyısında tek başına yaşayan gizemli kadın. Kimsenin ne düşündüğü umurunda bile değildir.Kendi büyüleyici planları içinde kaybolup gitmiştir. Çoğu sanatçı gibi, bir yanı muamma, bir yanı sürgün…”
Gazeteci-yazar Alex Mar, Amerika’nın modern paganlarıyla yaşadı, bedenini her gece yumurtayla ovaladı ve kırbaçlandı. Çünkü Keltlerden gelip, Afrika kara büyüsü ile karışan modern paganizmi araştırırken, kendi manevi arayışına da bir cevap bulmak istiyordu. Genç kadın beş yılın sonunda elinde athamesi “Zehirler güce dönüşsün!” diye ayinlerde bağırıp, bir ağaç kabuğundan bile enerji çekebiliyordu. Ancak tüm emeklerine değmişti. Bu süreçte yazdığı Amerika’nın Cadıları, 2015 yılında yayımlandığı zaman, sıradışı konusuyla çoksatar romanları bile geride bırakarak yılın en çok konuşulan kitaplarından biri oldu.

resim1

İlgi çekici değil mi? Ama tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Gazeteci Alex Mar satanizmi ve günümüz paganlarını masum göstermeye çalışmış.Kitap tamamen cadılıkla ve benzeri spritüel uğraşlarla uğraşan kişilere sempati ile bakmanızı sağlamaya çalışıyor. Empatik biri olmama rağmen yine de bana çok uzak geldi. Cinsellikle alakalı kısımlar, şeytanla ilgili görüşler,cadılık için yaptıkları ayinlerde kullandıkları malzemeler ( bazıları mezardan ölü çıkarıp kafasını kesip onunla büyü yapıyor) bana çok ters geldi.

resim2

Kitap daha piyasaya çıkmadan bir bloger onunla ilgili bir yazı yazmış. Kitaptan bir bölüm de var içerisinde.Okumak için buraya tık tık

Hala kitabı incelemek ve satın almak istiyorsanız da buraya tık tık

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Amerika’nın Cadıları – Alex Mar için 1 cevap

  1. Geri izleme: 2016 Yılı Okuduğum Kitaplar | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın