Aile Arasında

Bugün Gülse Birsel’in merakla beklenen ve  1 aralık Cuma günü vizyona giren “Aile arasında” adlı filmini izledim. Gülse ne yazsa okurum, ne çekse seyrederimcilerdenim ben. Kışın yayınlanacak olan dizisini de heyecanla bekliyorum. Şimdiye dek hiç hayalkırıklığına uğratmadı beni. 

Filmin konusu bayağı klişeydi. Müzikholde vokalist olarak çalışan ve 21 yıldır beraber yaşadığı ve bir çocuk sahibi olduğu adamın kendisini terk etmesiyle bunalıma giren Solmaz ile ticari hayatı bitip evine haciz geldiği için karısı tarafından terk edilen Fikret’in tamamen zıt karakterlere sahip olmalarına rağmen şartlar gereği bir arada yaşamaya başlamalarını anlatıyor. Solmaz’ın kızı çok zengin bir Adanalı kebabcı ailenin oğluna aşıktır. Ancak ailesinin gerçek kimliğini gizler, annesini ev hanımı babasını Emniyet Müdürü olarak tanıtır. Çocuğun kıza evlenme teklif etmesiyle bir anda Solmaz ve Fikret sahte bir aile oluşturmak zorunda kalırlar.. Bu curcunaya bir de Solmaz’ın pavyondan arkadaşları da eklenince ortaya cümbüşlü bir aile komedisi çıkar. 

Gülse Birsel’imin rolü çok kısa ve nefret edilesi bir karakter olarak yaratmış kendisini. Bir röportajında “Umarım ondan nefret edersiniz”diye anlatıyordu karakterini. Evet nefret ettik Gülse’ciğim. 

Film çok uzundu, bazı sahneler gereksiz uzamıştı. Ancak oyunculuklar öyle iyi ve karakterler o kadar güzel kurgulanmıştı ki ne kadar uzarsa uzasın öyle pek sıkılmıyorsunuz. Klişe bir senaryo olmasına rağmen diyaloglar komikti ve oyunculuklar filmi parlattı. Demet Evgar gerçekten neyin içinde ise o yapım seyredilir. Engin Günaydın için söz söylemeye gerek yok. Trans birey Behice’ye bayıldık. Derya Karadaş Yalan Dünya ile tanıdım bayılıyorum. Böyle bir kadroyu kaç kişi toplayabilir ki?

Gülse’m kalemine emeğine sağlık. Ben çok güldüm ve eğlendim. Mutlaka izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.Fragmanını buraya bırakıyorum.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Aile Arasında için 2 cevap

  1. Senashii der ki:

    Yorumun üzerine az önce filmi iZlemiş biri olarak yazıyorum :)) bayıldım!!!! Çok güldüm:)) gülmem muhtemelen dediğim filmde Engin günaydının ikinci yarıda odayı bastığı sahnede koptuğumu hatırlıyorum :)) lazer epilasyon muhteşemdi:))) kesinlikle izlenmesi gereken bir film:)) hala Avrupa yakasının bölümlerini açıp açıp izleyen biri olarak ben de senin gibi Gülse ne yazsa okurum izlerim diyenlerdenim:))

    • saremy der ki:

      Beğendiğine çok sevindim. Ben de hala bıkmadan her gün mutlaka bir 10 dakika bile olsa YouTubedan Avrupa Yakası seyrederim. Muhteşem karakterler kurguluyor, sanki hepsi gerçekmiş gibi. Gerçekten böyle tatlış bir komedi özlemişiz☺️

Yorum Yapın