Aiden – Azra Kohen

Bu aralar bir bahar rehavetidir almış başını gidiyor bende. Güya Kapadokya tatilim için gezi yazıları hazırlayacaktım ama bir türlü elim gitmiyor. Hafta sonu da Abant’a gidiyorum Yedigöller Kültür Turu. Bunlar biriksin toplu halde yazarım artık.
Bu aralar kitap okuma modum da yerlerde. Ne olacak halim bilmiyorum. Nisanda okuduğum tek kitaptan Aiden’dan bahsetmek istiyorum bugün.

Azra Kohen benim için hakkında bir türlü karar veremediğim bir yazar. Medya oyunundan mı kaynaklanıyor bilemiyorum öyle büyük bir beklenti içine giriyorum ki, kitaplarını okuduğumda doğal olarak bir hayal kırıklığı oluşuyor bende. Kitaplar kötü mü hayır, değil. Ama ilk okuduğumda Fi,Çi,Pi serisini de çok beğenmemiştim. Sonra tekrar tekrar okudukça keyif almaya başladım.
Aiden, Fi,Çi,Pi üçlemesine göre daha fazla hayal gücü barındırıyor. Fantastik bir öykü. Beğendim sanırım, ilk başlarında biraz sıkıldım çünkü olaylar çok yavaş gelişti. Sonrasında felsefe yaptıkları bölümlerde de zaman zaman koptum ama yine de çok sıkmadı beni kitap.


Fi,Çi, Pi üçlemesi yazısı için buraya tık tık
Fi dizisi yazısı için buraya tık tık
Aeden fantastik bir hikaye, kişisel gelişim ve aşk öyküsü… Fi, Çi,Pi den çok daha iyi bir kurgu ve hayal gücü barındırdığını söyleyebiliriz. Avatar tarzı resmedilmiş bir gezegen Aeden. Orada yaşayan Sonje ve Numi’nin yolu çeşitli olaylar neticesinde Dünya’ya düşer. Burada evrimde oldukça geri kalmış insansı dedikleri insan ırkıyla karşılaşır ve dehşete düşerler. İnsansılar, gezegenlerinin kanını emen sülük gibi her şeyi mahvetmeden, varoluşlarının sonunu getirmeden bir çare bulmak için yardım etmeye karar verirler.Bu savaş onların kendi içlerindeki zayıflıkları da keşfedip, kendilerinin farkına varıp evrimlerinde ilerlemelerine sebep olacak olaylar dizisini başlatır.

Kitabı satın almak için buraya tık tık 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın