Age Of Youth 1.sezon 2016

Bu diziyi uzun zamandır tavsiye ediyorlardı bana ama nedense bir türlü başlayamamıştım. Duydum ki 2.sezonu bile yayınlanmış. Hali hazırda hevesle beklediğim dizi yokken 1. Sezondan başlayıp izleyeyim dedim. Geç kalmışım çok geç…

Diziye bayıldım. Hele benim gibi üniversite hayatını şehir dışında yurtta veya evde yaşayarak geçirdiyseniz kendinizle inanılmaz özdeşleştirebileceğiniz bir konusu vardı. Tek sorun bu kadar harika bir dizinin sadece 12 bölüm olmasıydı. Ama 2. Sezonla telafi ettiler. Ben daha 2. Sezona geçmedim. İlk sezonun finalini dün akşam izledim. O yüzden size ilk sezondan bahsedeceğim.

Dizi Belle Epoque adında bir apart evde geçiyor. Burada üniversite okuyan birbirinden farklı 5 adet kızın hikayesini izliyorsunuz. Hiç biri ünlü oyuncu değil.Dizide tek bir başrol yok, 5 kız üzerinden dönüyor olaylar, o yüzden de hiç sıkmıyor.

Bu 5 kızdan biraz bahsedeyim size…

Yoon Jin Myung evin en büyüğüdür. Erkek kardeşi hastane de bitkisel hayatta olduğundan dolayı hem okul masraflarını karşılamak hem de hastane masraflarını karşılamak adına okul dışı zamanlarda sürekli yarı zamanlı işler yapar.Değil kızlarla takılmak, uyku uyumaya bile vakti yoktur.

Bu kızın duygularını aktarış şekli beni çok etkiledi. Gerçekten çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Sadece bakışları bile yetiyordu.

Jung Ye Eun çok tatlı bir kızdı. Dağılan KARA grubunun eski üyelerindenmiş. Kendisini sevmeyen narsist erkek arkadaşına sırılsıklam aşıktı. Hatta onun uğruna en yakınlarını kırmaya kadar vardırdı işi. Kötü olduğunu bildiği halde bir türlü ayrılamadığı erkek arkadaşıyla çok gerçekçi bir ilişkiydi bence. Günümüzde de öyle değil mi? Kadınlar kendilerine zarar veren erkekleri bile bile sevmiyor mu?

Song Ji Won içlerinde en uçuk kaçık ve hayalperest olanlarıydı. Çılgınlıkları yüzünden başına açtığı belalarla ve hiç erkek arkadaşının olmamasıyla içlerinde en sorunsuz olanlarıydı. Dizinin başından sonuna hep yalnızdı.

Kang Yi-Na küçükken yaşadığı bir kaza nedeniyle hayatı değersizleştirmiş ve sadece günlük yaşayan bir insan olmuştur. İçlerinde öğrenci olmayan tek kişi o. Grubun en güzel fiziklisi. Yaşamını zengin erkeklere metreslik ederek sürdürüyor. Elit fahişe yani. Aynı zamanda benim içlerinde en sevdiğim.

Park Hye Soo grubun en küçüğü ve en utangacı. Psikoloji okuyor. Onun erkek arkadaşıyla olan ilişkisi dizinin keyifli kısımlarını oluşturuyordu. Erkek arkadaşını oynayan çocuk çok çirkin olsa da aşkı ve sevgisini gösteriş şekli, mimikleri ile bir süre sonra göze hoş gelmeye başlıyor.

Üniversiteyi şehir dışında yurtta veya birkaç arkadaş evde yaşayan herkesin beğeneceği, kendinden bir şeyler bulacağı, keyif ötesi bir dizi. Sadece 12. Bölümden oluşuyor. Bittiğinde üzülüyorsunuz Allahtan 2. Sezonu var. Umarım o da bu kadar keyifli olur.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Age Of Youth 1.sezon 2016 için 6 cevap

  1. Heyyyoooo benim gibi kore dizilerini seven bir blogla karşılaşmanın mutluluğunu yaşıyorum şuan

Yorum Yapın