Açlık Oyunları Alaycı Kuş Part 1

indir

Çok geç kaldım biliyorum ama sonunda Açlık Oyunları filmine gidebildim. Pazar akşamı Cem’le beraber gittik. Filmin kitapları üçleme olarak beni çok etkilemişti.  İlk filmde büyük hayal kırıklığı yaşadım. ikinci film eh işte kıvamındaydı ama ikisi de kitabın havasını yansıtamamışlardı. Sıra son kitapta ve her üçleme de olduğu gibi son kitabı iki film şeklinde çekiyorlar. Yani film yarıda kesiliyor.

Filmin kitabın ilk yarısı olması dolayısıyla durağan olacağını tahmin ediyordum, giderken büyük beklentilere girmedim. Ancak durağan geçmesine rağmen beğendim, tabi kitapta olan ve filmde olmayan pek çok ayrıntı, bölüm konuyu anlamsızlaştırıyor gibi biraz. Yani kitabı okumayıp filmi izleyenler, beş para etmez bir film olduğunu düşüneceklerdir. Bunun da kitaba haksızlık olduğunu düşünüyorum.

indir (1)

3.film ilk iki filmden daha güzeldi. Ben keyif aldım ve filmi seyrederken kitapta ki duyguları da anımsadığımdan daha en başta ortada hiçbir şey yokken ağlamaya da başladım. Böyle özgürlük mücadelesi ve kahramanlık konulu filmlerde hiç tutamıyorum kendimi nedense. Neyse ben başınızı daha fazla ağrıtmayayım ve sizi fragmanla baş başa bırakayım.

 YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Açlık Oyunları Alaycı Kuş Part 1 için 2 cevap

  1. ezelay der ki:

    Ben kitapların hayranıyım ama ilk filmdeki rezaletten sonra diğer filmlere gitmedim. Bu filmler kitaba hakaret bence

Yorum Yapın