36. Uluslararası Kitap Fuarı 2017 – Tüyap

Bugün İstanbul 36.Uluslararası Kitap Fuarının son günüydü. Ben de bari son günü kaçırmayayım dedim. Bir yandan da daha önce gidenlerden duyduğum izdiham nedeniyle pek bir gönülsüzdüm. O kadar kalabalık beni tutuyor maalesef. Fuar metrobüs Beylikdüzü son durağında. Girişi 5,00 Tl, öğrenciye ücretsiz. İçeride resim ve fotoğraf sergilerinin olduğu, çeşitli sanat eserlerinin sergilendiği yerler nispeten sakindi. Ancak kitapların olduğu bölüm gerçekten de izdihamdı. Gören de ülke de herkes deli gibi kitap okuyor sanacak. Neyin izdihamıydı bu anlamadım. Gerçekten o izdihama göre kitap satışı yapılabildiyse ne mutlu bize.

 Her neyse, biz de herkes gibi sergiyi gezdik biraz, kitaplara baktık. Bir şeyler yiyip içtik. Sonra da Pucca’nın imza dağıtacağı yere gittik. Ben Pucca’yı seviyorum. Dizüstü edebiyatı yazıyor olabilir, yazdıkları birer sanat eseri de olmayabilir ama beni çok güldürüyor. Hem o kadar güzel gülümseyen biri sevilmez mi?

Tabi çok kalabalık vardı,tam bir saat falan bekledik. Yine de diğer yazarlara oranla Pucca’nın öyle bir pozitif enerjisi var ki. Yazmaktan kolu kopmuş olmasına ve herkesle tek tek öpüşüp fotoğraf çektirmesine rağmen gülüşü yüzünden hiç eksik olmadı. 

Sonuç olarak keşke zamanımız olsaydı da daha fazla gezebilseydik. Ancak hem çok kalabalık hem de Pucca’yı baya bekleyince ayakta duracak halimiz kalmadı ve çıkmak zorunda kaldık. Güzel, keyifli bir pazar da böyle geçti.

Bu aralar bloğa pek yazı koyamıyorum ve bir süre daha böyle devam edebilir.İş değişikliği yapıyorum ve alışmış olduğum hayat düzeni baya bir değişiyor. Bir şeyleri tekrar yoluna koyabilmek için bana biraz zaman gerekecek. Bu süreçte beni unutmayın olur mu?

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Gezdim Gördüm kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın