Karayip Korsanları ; Salazar’ın Laneti

Sonunda beklenen serinin 5. filmi olan Salazar’ın İntikamı vizyona girdi. Ben bu seriye herkesten sonra başlamıştım. İlk üç filmi birlikte seyrettim. Sonra da devam filmlerini takip etmeye başladım. Bu son film için söyleyeceğim en önemli şey filmin süresinin kısa olması, bazı şeylerin oldu bittiye gelmesi dışında serinin en eğlenceli filmlerinden biri karşımızda.

Tabi ben Jack Sparrow ile Orlando Bloom ikilisini bekliyordum ama Orlando’cuğumu çok kısa bir şekilde gördüm. Filmin başında bir kaç dakika ve sonunda bir kaç dakika.

Johnny Depp Kaptan Jack Sparow karakteri ile gene harikalar yaratıyor.Çıkarcı, menfaatçi, paragöz, zeki, esprili ve çapkın Jack Sparrow karakteri bu filmde biraz geri planda kalmış.Ama yine de her sahnesinde döktürüyor Johnny.

Filmin konusuna gelirsek;Çılgın maceraları ile bilinen, kaptanları şahı ama bir o kadar talihsiz Jack Sparrow, yelken açtığı sularda yaklaşan kötü rüzgarları hisseder. Korkunç Kaptan Salazar’ın yönetimindeki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack’tir. Jack, Salazar’ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşer. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanması’ndan  dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem de şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.

Filmin efektleri harikaydı, 3D filmler bende baş ağrısı yapıyor ama yapacak bir şey yok. Gülü seven dikenine katlanır.

Filmin ilk yarısında gerçekten çok eğlendim, çok güldüm.Umarım 6. film en kısa sürede vizyona girer. Filmle ilgili bazı olumsuz eleştirilerde okudum ama bence bu tamamen beklentilerin çok fazla yüksek tutulması ile alakalı. Ben Kaptan Jack karakterinin o Dünyayı umursamaz, arıza halini seviyorum. Bunun yanı sıra görsel efektler ve kötü adam karakterleri de çok iyiydi. Çok fazla konuşmaya gerek var mı? Johnny Depp diyorum Karayip Korsanları diyorum. Siyah İnci diyorum. Eee ne duruyorsunuz? 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın