Yanan Saç Köklerimin Tedavisi

Ağustos ayında  saç rengim de bir açma ve 5 boyama işlemi yaptırdığımdan dolayı saç köklerim yandı. Dış kısmı değil kökleri. Nasıl oluyor o, dediğinizi duyar gibiyim. Benim başıma da ilk defa geliyor.Daha detaylı olarak şu yazımda bahsetmiştim.
Saçlarım avuç avuç ellerime gelmeye başladı. Önce çok önemsemedim. Mevsimsel dedim. Ama dökülme artarak devam edince ve 1,5 aylık bir sürede saçımda gözle görülür ciddi bir azalma olunca doktora gittim.

a4c96540-3267-4a58-9c1a-7c6cad84e9de

20161009_143641
Bana yapılan işlemlerde saç köklerimin yandığını söyledi. Bunun için yapılabilecek bir şey yokmuş. Tüm o hasarlı köklerdeki saçlar dökülecekmiş. Bu saatten sonra yapabileceğim tek şey o kökleri düzeltmek ve yeni saç çıkmasını sağlamaya çalışmak olacakmış.

20161009_143701
Bunu duyunca inanılmaz üzüldüm. Ben saçlarımın güzelliği ile meşhurum. Ne vardı yani rengiyle hiç oynamasaydım deyip durdum. Ama olan oldu, şimdi önümüze bakalım.

388cc298-3129-4ae9-9458-c8719d245ff6
Doktorum önce kan tahlili istedi. sabah ve aç karnına. Tahlil sonuçlarım iyi çıktı. Sadece demir bağlama düşük çıktı. Onun için Ferrum Fort adındaki o meşhur kan hapını kullanıyorum.
Bir tane de Telovium Capsules diye bir vitamin verdi. Sabah akşam birer tane içecekmişim. İçeriğinde saçın ihtiyacı olan biotin, çinko vb. vitaminler var. Bunun yanı sıra daha önce duymadığım bir saç losyonu verdi. Pan Plus… Sabah ve akşam saç diplerine sürecekmişim. Yıkanmıyor. Saçta kalacak bir şey yani. Zaten su gibi. Losyonu ve hapı 6 ay boyuca kullanmamı istedi.
Vitamin 109 tl saç losyonu da 89 tl. Bunun yanısıra haftada bir kendi özel bakımımı yapıyorum. Saç dökülmem hala devam ediyor. Saç losyonum bir haftada bitti. Halbuki bir ay dayanması gerekiyormuş. Ben mi bol kullandım anlamadım. Sipariş verdim yarın yenisi gelecek.

cd8f902d-1e33-4730-aa80-29db156c6b25
Saçlarımı kestirdim.Ayrıca en az 3 ay boyatmam yasak. Tabi bence süreyi uzatmalıyım ama bir yandan da saçlarımda çıkan beyazları ne yapacağım diye düşünüyorum.
Benim için dua edin olur mu? Saçlarım öyle yoğun dökülüyor ki kel kalmam bile söz konusu olabilir. Tüm bu ilaçlar ve bakımlar işe yarar inşallah . Gelişmeleri buradan yazacağım size.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yanan Saç Köklerimin Tedavisi için 10 cevap

 1. selma der ki:

  Saç dökülmesi strese bağlı, biraz da mevsimsel, tanıdığım her kadının şikayeti bu aralar bu, zamanla geçecektir.

 2. Elmas der ki:

  Ben de aynı sorunu yaşadım bir kaç ay önce ama düzeli bakım yapınca düzeldi saçlarım.

  • saremy der ki:

   Darısı başıma inşallah, ben yıllardır hiç aksatmadan her hafta düzenli bakım yaparım ki zaten. Ona rağmen durduramıyorum

 3. Didem der ki:

  Ay bende de aynı sorun var, ben de bu ilaçları alsam sorun olur mu acaba?

  • saremy der ki:

   Bu ilaçlar reçeteli değil. Sağlık açısından herhangi bir yan etkileri yok. İnternetten, eczanelerden her yerden alabilirsiniz. İyi gelip gelmediğini söyleyebilmem için zaman geçmesi gerek. Henüz büyük bir farklılık olmadı

 4. Geri izleme: Saç Mezoterapisi Tedavim Başladı. | Kendimi Seçtim Ben

 5. Cindymindy der ki:

  Merhaba çok üzüldüm durumunuza çünkü aynı sorun ben de de oldu. Haziranda dökülmeler başladı başta önemsemedim ama inanılmaz bi şekilde seyreldi 5 ayda şuan nerdeyse hiç kalmadı ve ben 22 yaşındayım. Kullandıklarınız işe yaradı mı bu zamana kadar ? Açıkcası sizinle daha detaylı konuşmak isterim

  • saremy der ki:

   Merhaba benim saç dökülmem eylülde başladı halen devam ediyor. Ama dökülme biraz azaldı. Ben hem doktor tedavisi hem de mezoterapi ve prp yaptırıyorum. 6 seans yaptıracağım toplamda. 3 tane yaptırdım şimdiye kadar. Hem ilaçlı tedavi hem mezo ve prp işe yarıyor diye düşünüyorum. Doktorum sağlıını yitimiş öle saçlar için bir şey yapamayacağımızı ama yeni saçlar çıkarıp saçı toparlayabileceğimizi söylemişti. Şu anda saç diplerimde yeni çıkan saçlarım var. Ve saç köklerime yapılan vitamin iğneleri de saçlarımı canlandırıyor. Siz dökülme konusunda ne yaptınız. Ben de yardımcı olmak isterim size
   şurada mezoterapi ile ilgili bir yazım var http://www.kendimisectimben.com/sac-mezoterapisi-tedavim-basladi/
   Prp tedavisi ile ilgili yazımı da bu hafta içi koyacağım.

 6. Geri izleme: Dr.Savon Şampuan Deneyimim | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın