Wonder Woman

Süper kahraman hikayelerine bayıldığımı daha önce söylemiş miydim? Çocukken herkes gibi ben de süper kahraman olmak isterdim. En çok istediğim güçler de görünmezlik, zihin okuma ve yıldırımdı. Çocukluk işte…

Geçen hafta içi DC’nin son filmi Wonder Woman’a gittim. Daha önce Wonder Woman ile ilgili bölük börçük bilgilere sahiptim. Ancak kendisine özel böyle bir film yapılana kadar tam olarak nasıl bir şey olduğunu bilmiyordum. Onu ilk Süpermen ve Batman’in filmi Adaletin Şafağı’n da görmüştük. Ancak hakkında halen detaylı bir bilgiye sahip değildik. 

Adaletin Şafağı filmiyle ilgili yorumlarımı okumak için buraya tık tık

Filme gelirsek; Wonder Woman bir amazon prensesi. Aynı zamanda amazon kraliçesi Hippolyta tarafından kilden yapılmış ve Tanrı Zeus tarafından can verilmiş bir yarı Tanrı.

Tanrıların amazonlara hediye ettiği insanların gözlerinden sislerle saklanmış, cennet bahçesi gibi bir adada yaşıyor. Burada insanların Dünyasında uzakta, kadınlarla dolu bir adada, kendisi ile ilgili gerçekleri de bilmeden yaşamına devam etmekte.

Adanın dışında 2. Dünya savaşı var ve binlerce insanın öldüğü tüm ülkelerin katıldığı bir vahşet devam etmekte. Bu savaşta, düşmanlardan kaçan bir ingiliz askeri olan Trevor uçağıyla adanın yakınlarına düşer ve Wonder Woman namı diğer Diana onu boğulmaktan kurtarır. İnsanlara gerçekleri söyleten, kamçı mıdır, kement midir, o şeyle Trevor’u sorgulayarak dışarı da acımasız bir savaşın hüküm sürdüğünü ve bir sürü masum insanın öldüğünü öğrenir. Dünya’daki savaştan, savaş tanrısı Ares’i sorumlu tutan Diana, Trevor’la birlikte Dünyaya dönmeye ve Ares’i öldürüp savaşı bitirmeye karar verir. 

Ne kadar güçlü olduğundan bihaber Diana gerçek Dünya’ya gelir ve gördükleri karşısında dehşete düşer. Film tamamen aksiyon sahneleriyle dolu değil. Ancak gerçekten tatmin edici bir kaç tane aksiyon sahnesi var.Bunun dışında ilk kez erkek gören Diana’nın aşkı keşfetmesini anlatan sahneler biraz yavan kalmış.

Film gerçekten sürükleyici, sıkıldığım hiç bir sahnesi olmadı. Gerçekten komik sahneler de vardı. Gal Gadot doğuştan Wonder Woman olarak doğmuş sanki. Karakterle inanılmaz bütünleşti. Güzelliği, gücü ve dövüş sahnelerindeki performansı mükemmeldi. 

Filmin imdb puanı 8.2 sayfasına giriş için buraya tık tık 

Eski süper kahramanlardan tamamen sıkılmış biri olarak hayatımıza giren bu yeni yarı tanrı kadın, Wonder Woman benim yeni gözdem oldu. Filmi şiddetle tavsiye ediyorum ve şunu da söylemeliyim ki aldığı eleştirileri çok da hak etmiyor. Tamam filmde ki kötü karakterler çok güçlü değildi ama bu ilk film ve bize kötülerden ziyade Wonder Woman’ı tanıtıyordu. Muhtemelen ilerleyen filmlerde çok daha fazlasına şahit olacağız. Dünyanın güçlü kadınlara ihtiyacı var. Süper Kahramanlar dağılın, Wonder Woman geldi.

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın