W – Two Worlds

w-two-worlds-feat-image-drama-chronicles

Man From The Stars’tan sonra uzun zaman olmuştu.Konusu farklı bir dizi izlemeyeli. Bu dizi de Oueen in Hyun’s Man dizisinin senaristi Song Jae Jung tarafından yazılmış. O dizide fantastik bir öyküydü ve mantık hatası olmayan beğendiğim diziler arasındaydı. Şimdiye dek izlediğim dizilerde bu sene Güney Kore’de yayınlanan en iyi dizinin W-Two Worlds olduğunu düşünüyorum ki yayınlandığı zamanlarda ratinglerde zirveye oturarak böyle düşünenin tek ben olmadığını da göstermiş oldu.

419f0aea1919fb35e17861e31dbee5b9
Dizi 16 bölüm de bitti. Hikaye ve kurgu itibariyle çok iyi olduğunu düşünmeme rağmen 10-16 bölüm arası senaristin kendi yarattığı kurguda biraz boğulduğunu ve işleri karıştırdığını düşünüyorum. 10. Bölüme kadar gerçekten harika bir diziydi. Sonrasında aynı olaylar tekrarlanmaya, hikaye giderek dağılmaya başlamasına rağmen başrol de Lee Jong Suk’ı izleyerek finale varabilirsiniz. Zaten 10.bölümden sonraki her bölüm farklı bir final tadında.

lee-jong-suk

Bu kadar tatlı olabilir mi bir insan?

Konuya gelirsek; Lee Jong Suk Kore de 7 yıldır yayınlanan en iyi webtoonun başrol karakteridir. Yani aslında gerçek değildir.  Ünlü webtoon yazarı Kim Eui-Sung / Oh Sung-Moo tarafından yaratılmıştır. Hikayesi de şöyledir. Bir lise öğrencisi olan Kang Chul uluslararası silahla atış sporcusudur. Keskin nişancıdır. Bir gün okuldan eve döndüğünde tüm ailesini tek kurşunla öldürülmüş olarak bulur. Polis ve sebebi bilinmeyen bir sebeple Kang Chul’dan nefret eden savcı tarafından ailesini öldürmek suçundan hapse atılır. Cinayetle ilgili hiç bir ipucu bulunamadığından delil yetersizliğinden 1 yıl hapiste yattıktan sonra serbest bırakılır. Han nehrine gider. Senarist burada Kang Chul’u intihar etmiş görünen çizimler yapar. Ancak Kang Chul intikam hırsıyla dolup taşmış bir şekilde kendisini yazan senariste başkaldırarak son anda kendini kurtarır. Bir e- ticaret şirketi kurar ve çok zengin bir iş adamı olur. Suçluların yakalanması için W adında bir yayın istasyonu kurar. Kendisi inanılmaz yakışıklı, zengin, başarılı, iyi vs.vs. gibi tüm mükemmel özelliklerin toplandığı bir kahramandır artık.

bc857c59d2e82c14c36519dce75512c9b10d88b6_hq

Han Hyo Joo / Oh Yeon Joo Webtoon yazarı Oh Sung Moo’nun kızıdır. Kalp göğüs cerrahisinde pek de yetenekli olmayan bir doktordur.Babasını ziyaret ettiği bir gün tablet ekranından webtoon dünyasına sürüklenir. Kang Chul yaralanmıştır ölmek üzeredir. Oh Yeon Joo Kang Chul’un hayatını kurtarır ve aniden kendi dünyasına geri döner. Aynı şekilde Kang Chul’un hayatı tehlikeye girdiğinde ve önemli bir şey olduğunda sık sık webtoon dünyasına geçmeye başlar. Başlarda bu onu korkutsa ve sürekli kendi dünyasına dönmenin yollarını arasa da Kang Chul’a aşık olduktan sonra işler değişecektir. Oh Hyo Joo sadece bölüm biterse kendi dünyasına dönebildiğini keşfettiği ve sürekli Kang Chul’u şaşırtıp bölüm sonu yapmaya çalıştığı sahneler gerçekten çok eğlenceliydi.

005xhdoyjw1f5y6myq5kig30fk08r4qt
Lee Tae Hwan / Seo Do Yoon dizide webtoon kahramanı Kang Chul’un en yakın arkadaşı ve yakın korumasıdır. Dizinin 2.adamı değildi zaten bu dizi de düşündüğünüz anlamda başrol kadına aşık bir ikinci adam yok. Yan karakter olmasına rağmen o kadar yakışıklıydı ki onunla olan sahneleri izlemek inanılmaz keyifliydi.

lth

Kang Chul’un yakın koruması ve arkadaşı, muhteşem değil mi?

Jeong Eu Gene / Yoon So Hee dizi de Webtoon kahramanı Kang Chul’un en yakın arkadaşı ve asistanı aynı zamanda ona sırılsıklam aşık ikinci kadını oynuyor. Daha önce bir dizi de görmedi ilk defa izliyorum zaten çok fazla dizi,filmi de yok. Biraz Yo İn Na’ya benzettim. Çok tatlı, çok güzeldi. Başroldeki kadını ezdi geçti.

superthumb

Kang Chul’un asistanı ve yakın arkadaşı So Hee

Dizinin finaline gelecek olursak klasik bir yan karakterlere ne olduğunu bilemediğiniz eksik bir finaldi. Bir Kore dizisinden muhteşem bir final elbetteki beklemiyoruz. Ne mutlu ne mutsuz bir sondu. Biraz fazla karışıktı. Yine de dizinin tamamına bakacak olursak gerçekten güzel ve heyecan verici bir diziydi. Paralel evrenler arasındaki geçişler falan çok iyiydi. Bizim Türk dizilerinde asla göremeyeceğimiz türden…

1-4

Bir de size bu Kang Chul denilen webtoon ilahını daha iyi görebilmeniz için buraya bir video bırakıyorum

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın